SİYASET
Giriş Tarihi : 04-10-2021 11:45   Güncelleme : 04-10-2021 11:54

10 Yıldır Aktif Üyesi Olduğu Ak Parti’den İstifa Etti.

10 Yıldır Aktif Üyesi Olduğu Ak Parti’den İstifa Etti.

Anamur’da 10 Yıldır aktif üyesi olduğu Ak Parti’den basın toplantısı düzenleyerek istifa etti.

Ziraat mühendisi Alper Tahir Tuğrul basın toplantısı düzenleyerek, 10 yıldır aktif üyesi olduğum Ak Partiden istifa ediyorum” diyerek, basın toplantısı sırasında e-devlet üzerinden canlı olarak istifa etti.

İstifa nedenini soran gazetecilere Tuğrul, “Gönül verdiğim ve 10 yıldır aktif üyesi olduğum Partimden istifa sürükleyen nedenleri iki başlık altında toplarsak, bunlardan biri genel siyaset, ikincisi de yerel siyaset olur.

Genel siyaset; Malum tarım sektöründeyim ziraat mühendisiyim ilaç ve gübre satıyorum. Son yıllarda ilaç ve gübredeki ve diğer girdi fiyatlarındaki yüzde üçyüzlere (%300) dayanan artışları üreticilere, dostlarıma, müşterilerime izah edemiyor olmam. Üreticiler bu artışlar nedeniyle üyesi olduğum Partimi sorguluyor cevap veremiyorum. Yerel siyasette ise; İlçe teşkilatımızın biz üyelerine karşı vefasızlığı, minnetsizliği beni çok üzdü o yüzden istifa ediyorum.” Dedi.

10 yıl içerisinde partide bir defa Belediye meclis üyesi Adaylığım oldu. Diyen Tuğrul, Ak Partiden istifanızdan sonra başka bir Siyasi  Partiye geçmeyi düşünüyormusunuz? Sorusuna ise, “şu anda böyle bir düşüncem yok. Zaman içerisinde olabilir ancak şu an geçmeyi düşündüğüm bir parti yok. İfadelerini kullandı.

Uzun zamandır evinin baş köşesinde asılı duran Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Annesinin yer aldığı özel çizim tabloyu üzülerek duvardan indirdiğini söyleyen Tuğrul, tabloyu ilgilenen birine hediye edeceğini söyledi.

İbrahim POLATİbrahim POLAT