KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 09-10-2021 12:20   Güncelleme : 09-10-2021 12:20

Anamur’lu Ev Hanımı Geri Dönüşüm Malzemelerini Sanata Dönüştürüyor.

Anamur’lu Ev Hanımı Geri Dönüşüm Malzemelerini Sanata Dönüştürüyor.

Mersin’in Anamur İlçesinde ev hanımı İlknur Tezcan Çöpe atacağı geri dönüşüm malzemelerini sanata dönüştürüyor.

Evde boşalan meşrubat şişelerini, gazete kağıtlarını, karton ve plastik ürünleri, ambalaj malzemeleri ve kumaş parçalarını çöpe atmak yerine bu malzemeleri şekillendirerek, biblolar, hediyelik eşyalar ve süs eşyalarına dönüştüren İlknur Tezcan aynı zamanda arkadaşlarına hediye etmek için başladığı bu ürünleri şimdi ise satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Tüm ev hanımlarına ve boş vakti olan kadın erkek herkese çağrıda bulunan Tezcan, “Ben 10 yıllık evli ve 3 yaşında bir çocuk annesiyim. Asıl mesleğim web tasarımcılık olduğu halde evde zaman buldukça arkadaşlarıma, dostlarıma hediye etmek üzere başladığım evde çöpe gidecek olan geri dönüşüm malzemelerinden süs eşyaları, bibloları şimdi daha da geliştirerek aile bütçesine katkıda bulunuyorum. Ben yapabiliyorsam herkes yapabilir. Burada hem geri dönüşüm malzemelerinin doğayı kirletmesini engelliyor, hem zamanımı değerlendiriyor, hem de aile bütçesine katkıda bulunuyorum.” dedi.

Bazen kafamda oluşan bir projeyi hayata geçirmek için geçe uykumdan feragat ediyorum diyen Tezcan, eşim ve çocuğum uyuduktan sonra geçe saat 3’e, 4’e kadar çalışıyorum. Kafamdaki projeyi ortaya çıkarmanın verdiği haz bana her şeyi unutturuyor. Başarabilmenin mutluluğu yaşama sevincimi artırıyor, beni zinde tutuyor.” Diye konuştu.

Eşinin ve arkadaşlarının kendisine bu konuda destek olduklarını söyleyen Tezcan, “bu konuda en büyük destekçim eşim oldu. Sana bir atölye kuracağım demişti. Henüz öyle profesyonel bir atölyem yok ama evimin bir odasını atölyeye çevirdik. Burada kendi evimde ve arkadaşlarımın evinde çöpe gidecek bir çok geri dönüşüm malzemelerini sanata dönüştürüyorum. Bundan da mutluyum.” İfadelerini kullandı.

Ev hanımı İlknur Tezcan bu sanata gönül veren, ilgilenen herkese çağrıda bulunarak aynı şehirde olmasak bile internet üzerinden fikir alışverişinde bulunarak, her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirtti.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT