EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-10-2021 18:28   Güncelleme : 14-10-2021 18:28

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Köy Okullarına 240 Adet Mont Dağıttı.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Köy Okullarına 240 Adet Mont Dağıttı.

TOBB tarafından Ticaret Odalarına, köy okullarına iletmek üzere verilen eğitim yardımları Anamur’da okul Müdürlerine teslim edildi.

 Anamur Ticaret ve Sanayi Odası tarafından TOBB’nce belirlenen bütçelerle gerçekleşen ve her yıl geleneksel olarak yapılan eğitim yardımları bu yıl köy okullarında okuyan ihtiyaçlı öğrencilere mont hediye edilerek devam etti.

Anamur’da köy okullarına toplam 240 adet mont teslim töreni Anamur Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşti. Törene Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Meclis Başkanı Mehmet Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyeleri ve okul müdürleri katıldı.

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Her Yıl eğitime destek olma adına bir bütçe ayıran ve Türkiye’deki bütün odalara bu yardımları vermek için yetkilendiren TOBB başkanı sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na  teşekkür ediyorum. Biz bu yardımları özellikle köy okullarımızda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yapmayı hedefliyoruz. Okul müdürlerimiz ihtiyaçlı öğrencileri belirliyor bize sayı ve öğrencilerin yaşını belirtiyorlar. Bizde o öğrencilere ulaştırmak üzere okul müdürlerimize montları teslim ediyoruz. İhtiyaç sahibi öğrencilerin gururunu incitmemek için biz bizzat dağıtmıyoruz. ” dedi.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir de TOBB Başkanı sayın Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından köy okullarında eğitim gören ihtiyaçlı öğrencilere mont dağıtımı yapılmak üzere yardım gönderildiğini Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız sayın Ferudun Torunoğlu bana iletti. Milli Eğitim Müdürümüz ile koordineli bir şekilde yapılan çalışmalar sonucunda birlikte ihtiyaçlı öğrenciler belirlendi. Bu günde burada montları çocuklarımıza ulaştırılmak üzere okul müdürlerimize teslim edeceğiz. Ben burada böyle bir sosyal sorumluluk projesine öncülük eden sayın Ferudun Torunoğlu başkanımıza, eğitime destek veren ve bunu geleneksel hale getiren TOBB’ne ve Başkanı sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

İbrahim POLATİbrahim POLAT