GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-10-2021 11:01   Güncelleme : 20-10-2021 11:13

Başkan Kılınç Muhtarlar Onuruna Yemek Verdi..

Başkan Kılınç Muhtarlar Onuruna Yemek Verdi..

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 19 Ekim Muhtarlar Gününde ilçede görev yapan 56 mahalle muhtarıyla yemekte bir araya geldi.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğinde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Garnizon Komutanı Taner Tükel, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Binbaşı Rüştü Şen, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Belediye Başkan Yardımcıları ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan programda, kutlama pastası muhtarlar tarafından üflenerek kesildi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, muhtarların demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan kamu görevlileri olduğunu belirterek; “Muhtarlarımız mahallesinde yada köyünde tek başına devletin tüm kurumlarını temsil eden, vatandaşlarımızın acısına ortak olan, mutluluklarını paylaşan, hastalıkta ve sağlıkta gece gündüz demeden yalnız bırakmayan kamu görevlileridir. Mahallesinde yaşanan sorunları çözmek, vatandaşlarla belediyemiz arasında köprü kurmak için fedakarca çalışan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyor, hepsinin 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Göreve geldiği günden bu yana ilçeye kazandırdığı hizmetlere değinen Başkan Kılınç: “Anamur Belediye Başkanlığı olarak 56 mahallemizde tamamında hizmet vermeye, muhtarlarımızın ve mahalle sakinlerimizin taleplerini yerine getirmeye gayret gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana oluşturduğumuz tasarruf eden, kalıcı ve akılcı hizmetler üreten bir belediye olmaya gayret gösterdik ve çok şükür bunu başardık. Makine parkını güçlendiren kendi asfaltını, kendi mıcırını kendisi üreten Anamur Belediyesi bugün yıllardır hiç uğranmamış olan mahallelerimizde çok değerli hizmetler üretiyor. Büyükşehir yasasından kaynaklanan sıkıntılar, belediyemizin içerisinde bulunduğu mali problemleri bahane etmiyor, geldiğimiz günden bu yana oluşturduğumuz hizmet kervanı anlayışı ile 56 mahallemizin tamamında çalışmalar gerçekleştiriyoruz.” Dedi.

 

Görev süresinin sonuna kadar Anamur’da bütün problemleri çözerek kenti daha yaşanılabilir bir hale getireceğini ifade etti.

 

Muhtar adına konuşma yapan Kızılaliler Mahalle Muhtarı Mehmet Sarı, “Böyle bir geceyi düzenleyerek bizleri bir araya getiren belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’a teşekkür ediyorum, tüm muhtar arkadaşlarımın da 19 Ekim Muhtarlar Gününü tebrik ediyorum.” dedi.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir de yaptığı konuşmasında, “Muhtarlarımız halkımızın çok değerli oylarıyla seçilmiş, halkımızın temsilcileri, aynı zamanda mahallelerde bizleri gözü ve kulağısınız. Halımızın ihtiyaç ve sorunlarını Kaymakamlığa, belediyeye ve tüm kamu kurumlarına iletip, onları dile getiren, aynı zamanda devletimizi d, Cumhuriyetimizi de mahallelerde temsil eden kişilersiniz. Öneminizin ve değerinizin farkındayız. Diyerek, 19 Ekim muhtarlar gününü bir kez daha tebrik ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, 19 Ekim Muhtarlar Günü anısına mahalle muhtarlarına plaket takdim etti.