GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 14:44   Güncelleme : 09-11-2021 14:44

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir'in 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir 10 Kasım 10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal’in Ebediyete intikalinin 83’ncü yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayınladı.

Kaymakam Bozdemir yazılı mesajında şunları kaydetti.

Cumhuriyetimizin kurucusu,  bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılını saygı ve özlemle anıyoruz.

Hayatını ülkesine ve milletine adayan Atatürk, ülkenin içinde bulunduğu zor şartlara ve sahip olduğu sınırlı imkânlara rağmen, milletinden aldığı güç ve destekle bağımsız ve millet egemenliğine dayanan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik etmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk; övgüye değer birçok meziyeti şahsında toplamış büyük bir devlet adamıdır. Sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir.

Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık ömrün sona erdiği 10 Kasım’ı matem günü olmaktan ziyade Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk;    “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kafidir.” diyerek duygularını, fikirlerini anlamanın önemini vurgulamıştır.