GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2021 15:07   Güncelleme : 11-11-2021 15:07

Anamur’da Fidanlar Toprakla Buluştu.

Anamur’da Fidanlar Toprakla Buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” sloganı ile Türkiye'nin 81 ilinde gerçekleştirilen fidan dikim etkinliği, Anamur’da gerçekleşti.

 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla hayata geçirilen fidan dikme kampanyası doğrultusunda, 84 milyon için 3'er fidan dikildi. Yurt genelinde kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla kırsal alanların ağaçlandırılması kampanyası Anamur’da da büyük ilgi gördü.

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü'nün başlattığı Geleceğe Nefes Fidan Dikme Kampanyasına destek olmak üzere Anamur Orman İşletme Müdürlüğünce düzenlenen fidan dikme etkinliği Anamur Köprübaşı mahallesinde gerçekleşti. Etkinliğe Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Jandarma Komutanı binbaşı Rüştü Şen, İlçe Müftüsü Mehmet Fidan, Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, İlçe Tarım Müdür vekili Hasan Bostan Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz askeri erkan il çok sayıda vatandaş katıldı.

Fidanlar dualar eşliği ile toprakla buluşmasının ardından can suyu verilerek Geleceğe bir nefes olması temennisinde bulunuldu.