SİYASET
Giriş Tarihi : 18-11-2021 14:00   Güncelleme : 18-11-2021 14:00

DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz Anamur’da Basın Toplantısı Düzenledi

DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz Anamur’da Basın Toplantısı Düzenledi

DYP Genel Başkanı Anamur’a geldi.

Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Av. Çetin Özaçıkgöz Mersin’in Anamur ilçesine gelerek basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Anamur Butik Otelde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına DYP Genel Başkanı Av.Çetin Özaçıkgöz, Genel Başkan Yardımcısı Fahri Şen, Anamur İlçe Başkanı İlker Toğrul, Anamur ve Bozyazı ilçe Yöneticileri katıldı.

Basın mensuplarında destek isteyen Genel Başkan Özaçıkgöz, “iktidar olabilmemiz için öncelikle medyanın desteğine ihtiyacımız var. Yayın organları iktidar partisine verdiği yayın süresinin üçte birini bize verirse bizim anlatacağımız çok projelerimizi var ve bu projelerimizin hepsi de gerçekçi ve ayağı yere basan projeler.” Dedi.

 Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Genel Başkan Özaçıkgöz, “yarın bir erken seçim yok..! erken seçimi gitme kararı alacak tek parti iktidar partisidir. İktidar partisinin de böyle bir erken seçim alma niyeti yok. Erken seçim yapma niyetini boş verin neredeyse genel seçim tarihini 2 ay3 ay ertelemek istiyor.” İfadelerine yer verdi.

Tarım ve Hayvancılığı artıracağız..!

İktidara geldikleri zaman geçmişte Menderesin yaptığı gibi, Demirel’in yaptığı gibi önce tarım ve hayvancılığı destekleyeceğiz. Diyen Özaçıkgöz, üretim olmadan refaha kavuşamazsın. Dış devletlerden et,süt,bakliyat ithal ederek büyüyemezsin. Şu an içerisinde bulunduğumuz durumda Dolar yükselmiyor..! Türk parası değer kaybediyor. Bizim paramızın değerini yükseltmek için üretip ihraç ediyor olmamız lazım. Diye konuştu.

Emekli Maaşlarını artıracağız..!

Şu anda verilen Emekli  maaşlarının emekliye 10 gün anca yettiğinin altını çizen Özaçıkgöz, Biz iktidara geldiğimizde emekli maaşını Sosyal Güvenlik Kurumu adına banka kurup önce yüzde 30 kar eder duruma getireceğiz kurumun karından emekliye ilk başta 500₺ zam vererek şu an 1500₺ alan emeklinin maaşlarını 2 bin liraya altı ay sonra 2 bin 5 yüz liraya çıkartarak refah seviyesine ulaştıracağız. Bizim emeklilerimiz de bir maaşlarıyla yurt dışına turistlik gezilere gidebilecekler. Şeklinde konuştu.

Doğru Yol Partisi Tek Başına İktidara gelecek Güçtedir..!

İttifak yapma gibi çalışmalarınız var mı? Sorusuna DYP Genel Başkanı Özaçıkgöz, “Biz geçmişte defalarca iktidar olmuş güçlü bir partiyiz. Biz iktidar olduk, darbe ile indirdiler bizi halk getirdi ama hiçbir zaman bizi halk indirmedi. Doğru Yol Partisi’nin bir başka parti gibi şunun la birlikte olayım, bununla birlikte olayım yüzde 15 oy alayım kendime bir yer hazırlayayım gibi çabası olmadı. Biz iktidar olup bu sıkıntıları ortadan kaldırabilecek tek partiyiz. Önce ana muhalefet sonra iktidar olma hedefindeyiz.” Dedi.

İbrahim POLATİbrahim POLAT