GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-11-2021 13:49   Güncelleme : 26-11-2021 13:49

Polis Amcaları Dikkat Etmeleri gereken Kuralları Anlattı..

Polis Amcaları Dikkat Etmeleri gereken Kuralları Anlattı..

Anamur Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği  Polisi  Orçun  Düzel, Okulları ziyaret  ederek öğrencilere  dış etkenlere  karşı  kendilerini  asıl korumaları gerektiğini, çevre duyarlılığı ve hayvan sevgisini   anlattı.
 

Öğrencilerine trafik eğitimi veren polis ekipleri öğrencilere trafik kuralları, yayaların dikkat etmesi gereken kurallar, okul servis araçlarında yolculuk esnasında uyulacak kurallar, trafik kazalarının sonuçları, kazalardan korunmak için yapılması gereken kurallar anlatıldı.

Trafik Polisleri ise trafik kuralları olmaması durumunda trafikte daha çok kaza ve karmaşa olacağını da belirttiler.


Trafik Eğitimi programında görevli polis memurları öğrencilere aktardığı bilgilerden bazıları şöyle:

“Zorunlu kalınmadıkça yayalar kaldırımdan inmemeli ve karayolunda yürümemeli. Okula gelip giderken mümkün olduğunca trafik akışının az olduğu sokakları tercih etmelisiniz. Park etmiş arabaların yanından geçerek yola çıkacağımız zaman çok dikkatli olmalısınız. Trafik insanların, araçların, hayvanların karayolundaki hal ve hareketleri. Sizler okula gelip giderken veya okul bahçesinden çıkarken çok dikkatli olmalısınız ”şeklinde anlatıldı.

Slayt üzerinde verilen ‘Trafik Eğitimi’nde öğrenciler ve polisler soru cevap eşliğinde hem eğitici hem de eğlenceli vakit geçirdi.
 

Bilgilendirilmelerin sonunda  çocuklara  çeşitli hediyeler  verildi.

İbrahim POLATİbrahim POLAT