GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2021 09:37   Güncelleme : 15-12-2021 09:43

Özdemir Esnaf Bulunduğu Şehrin Aynasıdır dedi.

Özdemir Esnaf Bulunduğu Şehrin Aynasıdır dedi.

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası  Başkanlığına  aday olan Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir,”Sahada ekip olarak devam ettirdiğimiz seçim çalışmaları sırasında tüm esnaf ve sanatkarlarımızı mümkün olduğunca ziyaret ederek neden aday olduğumuzu, göreve seçilmemiz halinde neler yapacağımızı anlattık, anlatmaya devam ediyoruz.” Dedi.
Esnaf ve  Sanatkarlar Odasına   Adaylığını açıklamasının ardından, ekibiyle birlikte  esnaf  ziyaretlerine çıkan  Ahmet Özdemir, “. Yaptığımız istişareler neticesinde aldığımız karar sonucu dostlarımızın da teveccühleriyle, başkanlık yarışında bizde aday olma kararımızı basın toplantısı ile açıklamamızın ardından sahaya indik.
Odamız için en hayırlı neticenin ortaya çıkmasını sağlamak ve hepimizin hayrına olacak bir seçim için çaba gösteriyoruz. Gerek esnaf ziyaretlerimizde gerekse ikili görüşmelerimizde bir diğer aday arkadaşımızı üzecek söylemlerde bulunmuyoruz. Bir başkasını kötüleyerek, yererek hiç kimse prim yapamaz. Ben ve ekibim bunun bilincindeyiz. Biz, bu inançla yola çıktık ve inandığımız değerler çerçevesinde bu işi de en güzel şekilde yerine getirme gayreti içerisinde olacağımızı ziyaretlerimizde esnaflarımızla paylaşıyoruz. Çok şükür ziyaretlerimizde esnaflarımızdan olağanüstü bir ilgi görüyoruz.” diye konuştu.
Esnaf bulunduğu şehrin bir aynasıdır
Anamur Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlığını da sürdüren Ahmet Özdemir, Kooperatifi ayağa kaldırmak için çok çaba gösterdiklerini kaydederek, Kooperatifin bugün hak ettiği yerde olduğunu söyledi.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olurken sorumluluklarının ağır olduğunun farkında olduklarını da belirten Özdemir, “ Esnaf ve Sanatkarların temsilinde haklarının korunmasında, geliştirilmesinde, çalışmalar yapılmasının yanında, üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımızdan üstün tutarak, günün her saati kendilerine hizmet edeceğiz. Esnaf ve sanatkarlar bir toplumun iş hayatına can veren damarlardan birisi. Bizim kültürümüzde esnaf, köyümüzün mahallemizin sokağımızın çarşımızın birer ağabeyleri ablalarıdır. Esnaf manevi değerlerimizin kültürün ve samimiyetin muhafızıdır.
Esnaf bulunduğu şehrin bir aynasıdır. Alın teriyle gecesini gündüzüne katan cumartesi pazarı olmayan hem kendi geçimini sağlamak için hem ülkesine vatanına ekonomik yönden katlı sağlamak amacıyla bileğinin gücüyle çalışan,  değerli abilerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz hak ettiği değeri vereceğiz ”dedi.

 

 

 

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT