GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2021 12:13   Güncelleme : 17-12-2021 12:20

İbrahim Ateş Esnaf Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı..

İbrahim Ateş Esnaf Odası Başkanlığına Adaylığını Açıkladı..

Anamur Ülkü Ocakları eski Başkanı İbrahim Ateş Ocak ayında yapılacak olan Anamur Esnaf Odası Başkanlığına Aday olduğunu açıkladı.

Anamur Teras Cafe’de kahvaltılı basın toplantısı düzenleyen Ateş’e destek veren çok sayıda esnafta toplantıya katılarak konuşmasına alkışlarıyla destek verdiler.

Esnaflığa Temelden Başladım…

Çocukluğunda Pazarcı olan babasının yanında çalışarak esnaflığa başladığı belirten Ateş, “şu anda da sarartma tesisi işletiyorum esnaflığın içerisinde, mutfağında yetiştim dolayısıyla tüm esnaf arkadaşlarımın, ağabeylerimin sıkıntılarını biliyor bu sıkıntıları çözmek için projelerimle geliyorum. Dedi.

Kimsenin Adayı Değil, Esnafın Adayıyım..

Esnaf abilerim arkadaşlarımın bana bu görevi layık görmeleri ve onların desteğiyle yola çıktım diyen Ateş, sokakta konuşulan, yok şunun adayı, bunun adayı yakıştırmalarının tamamen asılsız olduğunu belirterek kendi hür irademle önce Allah’a sonra Anamur esnafına güvenerek bu göreve talip oldum. İnşallah bana destek verirlerse esnafımızın 7/24 yanında olacağım. Büroda oturmak için değil sokakta esnafımızı ziyaret ederek sorunlarına çareler bulmak adına yanlarında olmak üzere aday oldum ifadeleri kullandı.

Esnafı Aidat Yükünden Kurtaracağız..!

Başkan olduğum zaman esnafımızın üzerindeki yük haline gelen aidatın uygun düzeye çekilmesi için girişimlerde bulunacağını kaydeden Ateş, esnaf odasını mevcut binasını  Esnafa yakışan, ulaşımı kolay ve ferah bir binaya kavuşturacaklarının da müjdesini verdi.

Ateş Basın Açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Esnafımızın, birebir dertleriyle dertlenip, mutluluğuyla mutlu olacak, özveriyle, inanarak, gönülden çalışacak, dinamik bir kadroyla, kurumlar ve esnaf arasında köprü görevi görecek, Ahilik anlayışının temel ahlak ve terbiyesini, dürüstlüğü, birlik beraberlik ve kardeşliği, yardım severliği kendisine ilke edinmiş bir ekiple yola çıktık.

Amacımız Anamur Esnafının sorun ve taleplerine çözüm üreterek, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla, koltukta oturmaya değil sahalarda çalışmaya geliyoruz.  

Pandemi sebebiyle zor günler geçiren, içinde bulunduğumuz ekonomik durumdan etkilenen esnafımızın ekonomisini arttırma yönünde maddi-manevi projelerle sahada olup, sivil toplum kuruluşları, Belediye Ve Kaymakamlık ile el ele verip, ‘’BİZ’’ olup bu zorlu günleri geride bırakarak, yüzleri güldürmeye, gönüllere dokunmaya geliyoruz.

Her türlü mecrada esnafımızı en iyi şekilde temsil edip, hak ve hukukunu sonuna kadar savunup yanlarında olacağız. Unutulan, sadece seçim zamanlarında hatırlanan esnaf anlayışına da son vereceğiz. Esnaflarımıza layık olmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Hep birlikte Başaracağız, Başaracağız, Başaracağız.

İbrahim POLATİbrahim POLAT