GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 09:11   Güncelleme : 21-12-2021 09:11

Anamur Belediyesi Ekipleri Karda Mahsur kalan Çoban'ı ve Hayvanlarını kurtardı

Anamur Belediyesi Ekipleri Karda Mahsur kalan Çoban'ı ve Hayvanlarını kurtardı

Anamur’un yüksek yaylarından Mümin Kuyusu yaylasında karda mahsur kalan vatandaşlar Anamur Belediye ekiplerince kepçeyle 4 km.’lik yol açılarak kurtarıldı.

 

Anamur’un yaylalarından Mümin Kuyusunda yoğun kar yağışından mahsur kalan çoban Nebi Bal isimli vatandaş küçükbaş hayvanları ile birlikte mahsur kaldı. Anamur Belediyesinden yardım isteyen vatandaşın yardım çağrısına anında cevap veren Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Fen işleri ekibini göndererek Akpınar Yaylası ile Mümin Kuyusu arasındaki 4 km. ‘lik yolu kepçe ile açtırarak hem çoban vatandaşı hemde hayvanlarını kurtardı.

 

Başkan Kılınç, “Birkaç gündür süren kar yağışı nedeniyle ilçemize bağlı Mümin Kuyusu yaylasında hayvanları ile birlikte mahsur kalan vatandaşımızın evinin yolunu ulaşıma açarak mağduriyetini giderdik.

Yayladan sahile, şehirden köye her bir vatandaşımızın yardımına koşmanın en temel görevimiz olduğuna inanıyor, sabahın erken saatlerinde başlattıkları çalışma ile vatandaşımıza ulaşan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimize teşekkür ediyorum.” dedi.