GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 13:47   Güncelleme : 03-01-2022 13:47

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Anamur’da Fetih Programı Düzenledi.

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Anamur’da Fetih Programı Düzenledi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) her yıl geleneksel olarak kutladığı “İnsanlığa Bir İnşirah Mekke’nin Fethi” programını bu yıl yine 81 ilde 600 noktada icra etti.

Anamur İlçe Temsilciliği’nin hazırlamış olduğu program Bozyazı Durmuş Tufan Anadolu İmam Hatip ve Anamur Anadolu İmam Hatip Liselerinde gerçekleştirildi. Programa açılış Kuran’ı Kerimi ile Akdeniz Camii İmam Hatibi Taner Akçin, fetih konuşmasıyla Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunlarından yazar Osman Hazır, ezgileriyle sanatçı Mevlüt Akyol programa renk kattı.

Programda açılış konuşmalarını gerçekleştiren Anadolu Gençlik Derneği Anamur İlçe Başkanı Ali Örs, “ Bizler Müslüman olsun ya da olmasın tüm insanlığa faydalı olmayı inancımızın gereği sayan bir topluluğuz” dedi.

“Fetih Aklın Hurafeden Kurtulup Hakikate Açılmasıdır”

Salonda bulunan öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür eden Örs, “ Fetih mücadeledir. Fetih kan dökmek, işgal etmek, yağma ve talan etmek değildir. Fetih kalplere dokunmaktır. Fetih, aklın hurafeden kurtulup hakikate açılmasıdır. Zulmü yok edip adaletin tesisini sağlamaktır” diyerek fethin amacı dışında kullanılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Biz inanıyoruz ki “ insanların en hayırlısı insanlara hayırlı olandır” diyen Örs, “Bizler, Müslüman olsun ya da olmasın komşularımız açken tok yatmaktan ar edenleriz. Yine biz inanıyoruz ki, buradaki gençlerimize yakışan en güzel takı güzel ahlaktır. Ahlak, kendimiz için istediğimizi kardeşimiz için de istemektir. Ahlak, kendimiz için istemediğimizi kardeşimiz için de istememektir. Genç; iyinin, doğrunun, faydalının ve adaletin yeryüzüne egemen olması mücahedesinde, aynı inancı paylaşan her renkten ve ırktan herkesi kardeş bilirken, hangi renkten ve ırktan olursa olsun tüm mazlumların yanında olmayı da kendisine görev bilendir. Yeryüzündeki her insan için yaşama hakkını, inanç ve düşünce hürriyetini, aile oluşturma ve neslini koruma hakkını, mülkiyet edinebilme hakkını ve akıl sağlığının güvenceye alınması hakkını temel ve vazgeçilemez haklar olarak kabul edendir” şeklinde ifadelerde bulundu.

“Biz Kimsenin Kutsal Değerlerine Hakaret Etmiyoruz”

Yapmış oldukları bu programlarla fethin manasının anlaşılması ve dünya üzerinde var olan zulümlerin bitmesi temennisinde bulunan Örs” İfsat cephesi 7/24 çalışıyor. Yılın 365 günü çalışıyor. Bankalar her gün para satıyor, faiz gece gündüz işliyor. İnsan emeği, alın teri sürekli sömürülüyor, temel hak ve özgürlükler sürekli baskı altında. Yine de yılbaşı gecesi, eğlence adı altına birçok ifsat işleniyor. Alkol, kumar ve birçok kötülük o gecenin ritüellerinden sayılıyor. Birçok gencimiz maalesef bu gece alkolle, uyuşturucuyla ya da başka kötülüklerle tanışıyor. Yani gençlerimiz yılbaşı gecesi, kapitalizmin, endüstriyel eğlence sektörünün ifsadıyla biraz daha fazla karşı karşıya kalıyorlar. İnsanların birbirilerine iyi yıllar dilemesinin mahsurundan bahsetmiyoruz. Birçok insanımızın ilk defa alkol ve uyuşturucu gibi kötülüklerle tanışmasından bahsediyoruz. Biz kimsenin kutsalına saldırıyor değiliz, kimsenin kutsal değerlerine de hakaret ediyor değiliz. Ancak kumar da alkol de uyuşturucu da toplumu ifsat eder” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Dik Duruşunuz bütün İnsanlığın Kurtuluşuna Vesiledir İnsanın İlk yaratılışından itibaren imtihan içerisinde olduğunu belirten imam hatip mezunlarında Osman Hazır, “İlk insan Hz. Adem'in yaratılışında secde etmeyen iblisin bahanelerine sarılıp kültür emperyalizminin dayatması olan yılbaşı eğlencesine alet olmayın. Dik duruşunuz ve gayretinizle ülkemiz ve coğrafyamız en iyi noktalara getirecek olan sizlersiniz.” diyerek mezun olduğu okulun öğrencilerine olan inancını dile getirdi.

İbrahim POLATİbrahim POLAT