GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2022 12:19   Güncelleme : 09-01-2022 12:26

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Kahvaltı Programı..

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Dolayısıyla Kahvaltı Programı..

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Basın Mensuplarını kahvaltıda ağırladı.

Anamur Belediyesi 82 Sosyal tesislerinde Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltılı toplantıya Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Belediye Başkan Yardımcıları Türkan Kasapoğlu ve Mehmet Tuğrul ile Gazeteciler katıldı.

Günün anlamı üzerine konuşma yapan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Gazetecilerin yaklaşık üç yıldır görevde olduklarını ve 24 saat kesintisiz ve eşit görev anlayışı ile görev yapmakta olduklarını kaydederek bu görevi yerine getirirken basının öneminin farkında oluklarını söyledi. Kılınç, “Yaptığımız çalışmalarımızın vatandaşımıza aktarım noktasında basınımızın önemi çok büyüktür. Biz bu önemin farkındayız bu güne kadar uyum içerisinde sizlerle ve kurumlarımızla çalıştık. İnşallah bundan sonra da bu uyumlu çalışmalarımız devem edecek. Bu önemli hizmetinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü Kutluyorum.” Dedi.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir konuşmasında, “Gazetecilik mesleği aynı zamanda bir kamu hizmeti olarak ta görüyoruz. İlçemizin sorunlarını, şikayetlerini, halkımızın neler düşündüğünü gazeteleriniz, haber siteleriniz aracılığı ile hem biz yöneticilere hem de toplumun diğer fertlerine aktarıyorsunuz bu önemli bir kamu hizmetidir. Bizde sizlerin yapmış olduğunuz haberlerden ders çıkarıyoruz, onları okuyoruz.ve üstümüze düşen görevleri yapmaya çalışıyoruz. Ben bu güne kadar Kaymakamlık ve siz değerli gazetecilerimizle aramızda bir iletişim sorunu olmadı. Bu iletişimimiz bundan sonra da devam edecek.” diyerek. Tüm Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutluyorum dedi.

Anamur Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zümrüt Cömertler ise, Geleneği bozmayarak göreve geldiği günden bu yana 10 Ocak Gazeteciler gününde bizleri konuk eden Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’a Teşekkür ediyorum. Dijital Gazeteciliğin ve Sosyal medyanın gazetenin önüne geçtiğinden dolayı, vatandaş olarak okuma alışkanlığını yitirdiğini düşünüyorum. Diyerek, yerel basının desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Cömertler, “Bir haber doğrulatmak adına yerel yönetimlere ilçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza 24 saat ulaşabiliyoruz her hangi bir sorun yaşamıyoruz. Bu iletişimi diğer kurumlarımızdan da özellikle asayiş birimlerimizden de rica ediyoruz.” Dedi.

Kahvaltının ardından karşılıklı fikir alışverişi ve sohbet ile devam eden program toplu fotoğraf çekimleri ve Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın gazetecilere hediye ve çiçek takdimi ile son buldu.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT