GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 14:10   Güncelleme : 21-01-2022 14:10

Öğrencilere teknoloji bağımlılığının zararları ve KADES anlatıldı

Öğrencilere teknoloji bağımlılığının zararları ve KADES anlatıldı

Anamur Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Polisi  Orçun Düzel ve Sosyal Hizmet Merkezinde görevli  Psikolog Özlem Arı “kadına yönelik şiddetle mücadele ve erken yaşta zorla evlilik ile Mücadele;” hakkında  Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerini bilgilendirdiler.

 

Anamur Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polisi  Orçun Düzel  ile Aile Eğitim Programı eğitmeni Pınar Meşe  de teknoloji bağımlılığı ve zararları, KADES  hakkında  öğrencileri  slayt  gösterimi eşliğinde bilgi paylaşımında bulundular.

Anadolu imam hatip lisesi öğrencilerine Konuşan Psikolog Özlem Arı; Toplum olarak bu konuda topyekun mücadele ettiğimizde ve duruşumuzu güçlü bir şekilde sergilediğimizde kadına karşı şiddeti en aza indirebilir, kadın cinayetlerini en aza indirgeyebilir hatta sıfırlayabiliriz. Burada ayrıca KADES uygulamasını tanıtıyoruz. Şiddete maruz kalsın veya kalmasın tüm kadınlarımızın indirmesini arzu ediyoruz.. Şiddete maruz kaldığınızda veya şiddete maruz kalan birini gördüğünüzde zaman bu aplikasyonu kullanarak kolluk güçlerimizden yardım isteyebilirsiniz”.dedi.

 

Pınar Meşe  ise, Teknoloji Bağımlılığı Eğitimi; materyalleri, teknoloji bağımlılığının başlangıç süreci, bağımlılık aşamaları, teknoloji bağımlısında görülen davranışlar, bilgisayarla doğru ilişkinin kurulması, teknoloji bağımlılığından kurtulmak gibi konularda bireylerin yeterli bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmasının kaçınılmaz olduğunun altını   çizerek,” İradesi  güçlü olanları  Bilgisayar ve telefonun  esir alamayacağını”   söyledi.

Anamur Emniyet  Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği Polisi Orçun Düzel de,Kadına Şiddetle Mücadele Büro Amirliği görevlileri tarafından Anadolu İmam Hatip  Lisesi öğrencilerine ve öğretmenlerine yönelik KADES uygulamasını tüm detaylarıyla anlattı.

Daha  sonra, Kız öğrencilerin cep telefonlarına KADES uygulaması yüklendi.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT