GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2022 19:11   Güncelleme : 24-01-2022 19:55

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Özkan Poçulu oldu.

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar odası başkanı Özkan Poçulu oldu.

Anamur Esnaf v e Sanatkarlar Odası bu gün saat.10.00’da Yıldız düğün ve toplantı salonunda Genel kurulunu gerçekleştirdi.

3 listenin yarıştığı kongrede mevcut yönetim içerisinden aday olan Özkan Poçulu’nun listesi 775 oy alarak oda başkanlığını kazanan isim oldu.

Mersin odalar Birliği Başkanı Talat Dinçer’in Divan başkanlığını gerçekleştirdiği kongrede, divan üyeliğini ise Silifke Esnaf Odası Başkanı Uçal Mavili, Bozyazı Esnaf Odası Başkanı Alaaddin  Yaşar Erdemli Esnaf Odası Başkanı Halil Metik gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından mevcut başkan ve adaylar konuşma yaptılar.

Kongrede konuşan üç dönemdir Esnaf Odası başkanlığını yürüten Ahmet Çetin, “Üç dönemdir bu görevde bana destek olan olmayan tüm esnaflarımıza  çok teşekkür eder, yeni seçilecek arkadaşımıza da şimdiden hayırlı olmasını dilerim.” Dedi.

Adaylar, Özkan Poçulu, Ahmet Özdemir, İbrahim Ateş’in konuşmalarının ardından başlayan oy kullanma saat 17.00’ye kadar devam etti. 1978 Esnaf Odası üyesinin 1700’ü oy kullandı. Kazanan isim Özkan Poçulu’ya en yakın oy alan isim ise 702 oy ile Ahmet Özdemir oldu.

Yeni başkan Özkan Poçulu şu ana kadar yapılan hizmetlerin artarak devam edeceğini, Basit usulde vergilendirilen esnafın evraklarının oda tarafından muhasebe işlemlerinin yapılacağını, esnafın her an yanında olacağını söyledi.
 

Bizde www.anamurhaber.com ailesi olarak yeni başkan Özkan Poçulu'yu ve yönetimini tebrik eder, hayırlı olmasını dileriz.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT