SİYASET
Giriş Tarihi : 25-01-2022 12:56   Güncelleme : 25-01-2022 12:56

CHP Anamur’da Uğur Mumcu’yu Ölümünün 29’ncu Yılında Andı.

CHP Anamur’da Uğur Mumcu’yu Ölümünün 29’ncu Yılında Andı.

Gazeteci Uğur Mumcu ölümünün 29. Yıl dönümünde CHP Anamur İlçe Örgütü tarafından anıldı.

Anamur Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları , Anamur Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları , Gazeteci Uğur Mumcu ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan ölüm yıldönümü dolayısıyla demokrasi şehitleri için resim sergisi düzenlendi.

Sergiye Anamur Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Durmuş Deniz, İl Yöneticisi Seyfettin Ankay, Anamur Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Medine Tunç. Anamur Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Nail Ünlü, partililer ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

CHP Anamur Başkanı Durmuş Deniz Uğur Mumcu  ve demokrasi şehitlerinin hiçbir zaman unutulmayacağına vurgu yaptı. Deniz;  “24 Ocak 1993 hunharca katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu ve tüm demokrasi şehitleri resim sergisi için araya geldik. Türk basınının korkusuz kalemi, Kemalizm’in ışığı Uğur Mumcu, ödün vermeyen güçlü kişiliği ile inanç ve erdem anıtı olarak kalemiyle yolumuzu aydınlatmaya, bize ışık tutmaya devam ediyor” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi parti binasında Gazeteci Uğur Mumcu ve Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ ın katledilişlerinin yıldönümü ve demokrasi şehitlerini Gençlik Kollarının düzenlediğimiz programla anıldı. Çok sayıda partililer katılımıyla yapılan anmada duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Program sinevizyon gösterisi ile son buldu.
 

İbrahim POLATİbrahim POLAT