GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2022 16:03   Güncelleme : 25-01-2022 16:09

Anamur Belediye Ekipleri Karda Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına Koştu..

Anamur Belediye Ekipleri Karda Mahsur Kalan Vatandaşların Yardımına Koştu..

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ilçede etkili olan kar yağışının ardından çalışmalara dahil ettikleri kar küreme aparatlarının büyük kolaylık sağladığını belirterek “getirdiğimiz günlerde bazı çevrelerin dalga geçmeye çalıştığı kar küreme aparatları ile bugün kar yağışı nedeniyle kapanan yolların temizliğini gerçekleştiriyoruz” dedi.

İlçede dün başlayan kar yağışlarının şehir merkezine yakın köylere kadar etkili olması üzerine teyakkuza geçen Anamur Belediye Başkanlığına bağlı ekipler ihbar gelen mahallelere anında müdahale ederek vatandaşların mağduriyetinin önüne geçiyor.

Bir gün önce ilçeye en uzak mahallelerden olan Boğuntu’da yolarının kardan kapanması nedeniyle yardım talebinde bulunan vatandaşların imdadına koşan ekiplerin yolları temizleyerek mağduriyeti giderdiğini belirten Başkan Kılınç: “ Dün Boğuntu mahallemizde aralarında hastada bulunan vatandaşlarımızın yolunu iş makinelerimizle ulaşıma açtık ve vatandaşlarımızın mağdur olmasını engelledik. Bugün yine şehir merkezine yakın mahallelerimizde geceden bu yana yağan kar nedeniyle yolların kapandığını öğrendik ve ekiplerimizi hemen harekete geçirerek bölgeye sevk ettik. 56 mahallemizin tamamında hem rutin işlerimizi gerçekleştirip hem karla mücadele edecek kadar iş makinemiz yok. Bizde daha 2 yıl önce göreve geldiğimizde kamyonlarla birlikte satın aldığımız kar küreme aparatlarımızı kamyonlarımıza monte ederek çalışmalarımızı hızlandırdık. Şu anda ihbar aldığımız her mahallede hem iş makinelerimizle hem de kar küreme aparatlarımız ile kar nedeniyle kapanan yollarımızda temizlik ve yol açma çalışması gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

Kar küreme aparatlarına ayrıca bir ücret ödenmeden hibe olarak alındığını belirten Başkan Kılınç: “Biz bu aparatları zaten hibe olarak temin etmiştik. O dönemde Anamur’a kar mı yağıyor da bunlar alındı gibi çok gereksiz eleştirilerde bulunanlar olmuştu, hatta akılları sıra dalga geçmeye niyetlenen çevreler olmuştu ancak bugün geldiğimiz noktada hem Anamur’a kar yağdığına hem de kar küreme aparatlarına ihtiyaç olduğuna şahitlik ediyoruz.” dedi.

İbrahim POLATİbrahim POLAT