GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-02-2022 14:33   Güncelleme : 09-02-2022 14:33

Esnaf Odası Başkanı Poçulu Elektrik Zamlarına Tepki Gösterdi..

Esnaf Odası Başkanı Poçulu Elektrik Zamlarına Tepki Gösterdi..

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özkan Poçulu yaptığı yazılı açıklamada yapılan zamların esnafı zor duruma düşürdüğünü ifade etti.

Başkan Poçulu yazılı mesajında şunları kaydetti;

 

Elektrik zamlarının ardından esnaf zorda. “Esnafımız zor şartlar altında ayakta kalmaya çalışıyorken,  akaryakıta ve elektriğe yapılan zamlar, esnafı tamamen zor durumda bıraktı. Ham maddeye yüzde 100’ün üzerinde zam geldi. Asgari ücretin artması bu durumu kurtaracak bir çözüm değil..! Eğer çalışanlarınız varsa ödemelerini geç yapmak durumda kalıyoruz, mutfaktaki erzaklarımız  her geçen gün azalıyor, elektrik ve doğalgaz fiyatlarının eski haline getirilmesini istiyoruz. Eğer getirilmez ise esnafın yüzde 80’i işyerlerini kapatmak mecburiyetinde kalacak. Esnaf perişan. Esnafın gözünün içine baktığımızda, bu ay gelen elektrik, kira, bağ-kur ve esnaf kredilerinin nasıl ödeneceği endişesini görmekteyiz. Esnafımız maalesef bunları düşünmekten işine odaklanamaz hale geldi.

 

BU EZİYETE SON VERİLSİN

Esnaf, bunu ödeyebilmek için şimdi en az bir personelinden feragat edecektir. Bu da işsizliği ortaya çıkaracaktır. Zaten pandemi nedeniyle her şey altüst oldu. Akaryakıta her gün zam geliyor. Diğer girdilere de her gün zam geliyor. Bu şartlarda esnaf kepenk kapatmayla yüz yüze gelmiştir. Esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesini ve Anamur esnafımızın yüzünün hep gülmesini yapılan zamların biran önce geri alınmasını istemekteyiz.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT