GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2022 09:02   Güncelleme : 18-02-2022 09:03

Sizde Ceza Yemiş Olabilir misiniz?

Sizde Ceza Yemiş Olabilir misiniz?

Anamur’da D-400 Muzlu kavşaktan iskeleye bağlanan Anamed kavşağı Mareşal Feyzi Çakmak Caddesi üzerinde Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri yol ve asfalt çalışması yapıyor. Ve bu nedenle araç trafiği tek şeritten sağlanıyor.

Okuyucularımızdan gelen ihbarlara göre, tek şerit dubalarla bölünerek her iki yönden gelen araçların trafiğine açıldığı halde ve iskele tarafından yön levhası ile araçlar sol şeride yönlendirildiği halde sol şeride yani bölünmüş yolu kullanan sürücülere 1823₺ ‘lık ters yönde araç kullanmaktan dolayı ceza makbuzları geldi.

Vatandaş Koordine Eksikliği dedi..!

Tesadüfen internet üzerinden e-devleti’nde trafik ceza makbuzu ile karşılaşan vatandaşlar şoku yaşadı. Hala araçlar tek şerite düşürülmüş bu yolu kullanmakta iken ve yol ortadan dubalarla bölünmüşken, iskele tarafından yön levhası ile araçlar düne kadar tek şerite yönlendirilmekteyken bu ceza neyin nesi diyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi ile Emniyet Müdürlüğü arasında bir koordine eksikliği olduğunu ve bu yanlıştan dönüleceğini düşünüyoruz diyerek mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasını istediler.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT