GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2022 10:45

Mersin ADD Başkanı Serdar Erkan ve Yönetimi Görevi Devraldı..

Mersin ADD Başkanı Serdar Erkan ve Yönetimi Görevi Devraldı..

ADD Mersin Şubesi’nin cumartesi günü 14. olağan genel kurulu gerçekleşmişti.

Tek liste ile gerçekleşen Genel kurulda başkanlığa seçilen Serdar Erkan ve yönetimi görevi devraldı.

Erkan, “Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına giderken sorumluluğumuz ağır. Atatürk’ün devrimlerinin ve ilkelerinin ışığında onurlu yürüyüşe devam edeceğiz” dedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin (ADD) 14. Genel Kurulu Cumartesi günü Yenişehir Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılmıştı. Tek liste ile gidilen olağan genel kurulda önceki başkan Av. Adnan Gündoğdu aday olmamış ve Makine Mühendisi Serdar Erkan başkanlığındaki yeni yönetim şu isimlerde oluşmuştu;  Hülya Özdemir, Kamer Gülbeyaz, Filiz Ataizi, İsmet Mavi, Müşerref Derin, Hasan H.Eser, Sedat Berk, Alpay Başlı, Emine Demir, Mehmet Salıcı, Aliye Togac, Halıl G.Üçgün  Ayla Koçısık, Mürsel Cıftçi, Rahmiye Deniz, Ahmet Simşek ve Kumsal Ölçer.

Devir Teslim Töreninde konuşan Meersin ADD Başkanı Serdar Erkan  kendilerini yalnız bırakmayan üyelerine teşekkür etti. Önceki başkan Gündoğdu ve yönetimine de hizmetleri için teşekkür eden Erkan, Gündoğdu ve ekibinin zor bir dönemde görev yaptığını ifade ederek, “Hem Corona var hem olağanüstü koşullar var. Türkiye olağanüstü koşullardan çıktı ve pandemi gibi yeni bir olağanüstü koşula girdi. Bu dönemde sindirilmeye çalışılan sivil toplum hareketini Adnan Başkan daha önceki yöneticilik tecrübeleri ile aşmaya çalıştı. Hukukçu kimliği ile yerinde müdahaleler yapmaya çalıştı. ADD’nin bayrağını indirtmedi” diye konuştu.

 

ERKAN: “Sorumluluğumuzu Biliyoruz”

ADD’nin gönüllü ve kamu yararına çalışan bir kuruluş olduğunu hatırlatan Erkan şunları söyledi: “Türkiye’de şu anda gönüllülükte maddi ve yasal sıkıntıları olan bir dönemdeyiz. Tek adam yönetiminde ciddi bir baskı altındayız. Önümüzdeki dönemde sorumluluğumuz ağır. Türkiye’nin 100. yılına gireceğiz. Atatürk’ün devrimlerinin ve ilkelerinin ışığında onurlu yürüyüşe devam edeceğiz. Cumhuriyetin 100. yılına tanıklık edeceğiz. O nedenle üstlendiğimiz görevin sorumluluğunun farkındayız. Bu sorumluluğun gereğini sizlerle birlikte yerine getireceğiz. Kamu yararına çalışan Atatürk ismini taşıyan bir derneğiz. Dolayısıyla bütün sorumlulukların hakkını vermek için sizlerden her zaman görüşlerinize ihtiyacımız olacak. Önümüzdeki süreçte birlikte karar alarak birlikte yönetme anlayışını hayata geçirmeye çalışacağız. Adnan Başkanı ve yönetim kuruluna ve önceki başkanlarımıza teşekkür ederiz”

Konuşmaların ardından Erkan önceki başkan Gündoğdu’ya çiçek takdim ederek emeklerinden dolayı teşekkür etti.

İbrahim POLATİbrahim POLAT