GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-03-2022 09:30

ADD Mersin Yönetim Kurulunda Görev Dağılımı Basına Tanıtıldı..

ADD Mersin Yönetim Kurulunda Görev Dağılımı Basına Tanıtıldı..

Atatürkçü Düşünce Derneği Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan, Yönetim Kurulu görev dağılımını gerçekleştirerek basına tanıttı.

ADD Mersin Şube Başkanı Serdar Erkan, Basın Mensuplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “ADD Mersin şubesinin 5 Mart 2022 günü 14. Olağan Genel Kurulunda seçilen yeni yönetim kurulumuz ilk toplantısında görev dağılımını yapmış ve ‘birlikte karar almak, birlikte üretmek ve birlikte yönetmek’ ilkesi ile çalışmalarına başlamıştır.” Dedi.

 

Yönetim kurulu toplantılarını asıl ve yedek üyelerimiz birlikte yaparak çalışacağız. Diye Erkan, “Önümüzdeki günlerde, COVİD-19 salgın koşulları dikkate alınarak, şubemizin açık olacağı tarihleri belirleyerek, başta ‘100. Yıl Hazırlık Komisyonu’ olmak üzere diğer komisyonlarımızı ilan ederek çalışmak isteyen üyelerimizle birlikte taslak çalışma programımız en kısa sürede kesinleştirilerek duyurulacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının ortak paydasıdır. Cumhuriyetimiz, anayasamızda yer alan, üniter, laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olarak tanımlanmıştır. ATATÜRK’ün kuruluşundan beri savunduğu, ‘Tam bağımsızlık ile Yurtta barış ve Dünya’da Barış’ ilkeleri ile BOP projesi ile Orta Doğu ve Afganistan’da paramparça edilen ülkeler dikkate alındığında, içten ve dıştan, örtülü veya açık emperyal manüplasyon ve operasyonlara rağmen, bölgesinde yıldız gibi parlamaktadır.

 

Tüm yurttaşlarımızı, özellikle kadın ve gençlerimizi, Cumhuriyetin 100. yılını birlikte kucaklamak üzere, şubemiz çatısı altında çalışmalarımıza destek vererek, aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda yapacağımız bu onurlu yürüyüşe davet ediyoruz. İstiklal savaşında ve Cumhuriyetimizin kuruluşunda, çok önemli emeği ve katkısı olan Anadolu Basının Mersin’deki temsilcisi siz değerli yerel basınımıza, ADD Mersin Şubemizin çalışmalarına, bugüne dek verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

"ADD Cumhuriyetimizin Dalgalanan Bir Bayrağıdır"

 

Serdar Erkan, “Cumhuriyet ve onun kazanımlarını önemseyen, Atatürkçülüğüyle tanınan ve tek derdininde koltuk değil de vatan sevdası olduğu her kesim tarafından da bilinen bir Türk aydınıdır. ADD cumhuriyetimizin bayrağıdır. Bu ülkenin kurtarıcı-kurucu liderinin adını taşıyan, Atatürkçü Düşünce Derneği'nde, Başkan Erkan'ın, ülkenin geleceği için aydınlık işler yapabileceği de hepimiz tarafından aşinadır. Yeni oluşturduğu yönetiminin başında tebrik edip-kendisine ve ekibine başarılar diliyoruz.” Diye ifade etti.

Erkan, Yönetim Kurulu görev dağılımının Yönetim kurulunun ilk toplantısında kararlaştırıldığını belirtti.

ADD Mersin Şube Yönetim Kurulu Görev Dağılımı

Şube Yönetim Kurulu Başkanı : Serdar ERKAN

 

Şube Yönetim Kur. Bşk.Yard. : Hülya ÖZDEMİR

 

Şube Yazmanı : Kamer Gülbeyaz

 

Şube Saymanı : Alpay BAŞLI

 

Üye : İsmet MAVİ

 

Üye : Filiz ATAİZİ

 

Üye : Müşerref DERİN

 

Üye : Hasan Hüseyin ESER

 

Üye : Sedat BERK

 

Y.Üye : Emine DEMİR

 

Y.Üye : Mehmet SALICI

 

Y.Üye : Aliye TOGAÇ

 

Y.Üye : H. Gürsel UÇGUN

 

Y.Üye : Ayla KOÇIŞIK

 

Y.Üye : Mürsel ÇİFTÇİ

 

Y.Üye : Rahmiye DENİZ

 

Y.Üye : Ahmet ŞİMŞEK

 

Y.Üye : Kumsal ÖLÇER

İbrahim POLATİbrahim POLAT