GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 11:46

Anamur Orman İşletme Müdürlüğü Öğrencilere ve Vatandaşlara Eğitim Seminerleri veriyor

Anamur Orman İşletme Müdürlüğü Öğrencilere ve Vatandaşlara Eğitim Seminerleri veriyor

Anamur Orman İşletme Müdürlüğü Ormanın korunması adına eğitim çalışmaları düzenliyor.

Mart ayı içerisinde Anamur’da faaliyet gösteren ana okulu, ilk orta ve lise düzeyinde tüm okul öğrencilerine, kamu kurum çalışanlarına ve vatandaşlara  Orman nedir?, Ormanın faydaları, Erozyon ve sebepleri, ormanın erozyonu önlemekteki faydaları, orman yangınları, orman yangınlarını söndürme metotları ve orman varlığının artırarak korunması gibi konularda seminerler veriliyor.

Eğitim seminerlerinde yangına müdahale örneklerle anlatılırken bahçede uygulamalı olarak da gösteriliyor. Ormanda meydana gelen bir yangında sadece ağaçların değil içerisinde yaşayan bir çok hayvanın ve canlının da zarar gördüğü örneklerle anlatılıyor

Eğitim çalışmaları konusunda bilgiler veren Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, Ormanlar bizim yaşam kaynağımız. Omanları korumak ve artırmamız gerekiyor. Diyerek,  Amaçlarının öncelikle çocuklar olmak üzere herkese orman sevgisini aşılamak olduğunu, bu konuda eğitim seminerlerinde başarı sağladıklarını ifade etti.

Gübeş, eğitim semireninde öğrencilerle kurduğu güzel diyalog sayesinde öğrenciler hem sıkılmıyor hem de verilen eğitimi eğlence içerisinde almış oluyor.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT