GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 16:50

18 Mart Çanakkale Zaferi 107. Yılında Anamur’da Çelenk Töreni ve Etkinlikler Düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi 107. Yılında Anamur’da Çelenk Töreni ve Etkinlikler Düzenlendi.

Anamur’da 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma günü 107. Yıl dönümü dolayısıyla  Anamur’da  çelek töreni ve anma etkinlikleri düzenlendi.

Etkinlikler, Saat 9.30’da Atatürk anıtına, Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, tarafından çelenk konulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasıyla sürdü. Törene, protokol üyelerinin yanı  sıra, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, kurum amirleri, Gaziler,  askeri erkan, okullar, STK Temsilcileri,  Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunma töreninin ardından Şehit Piyade Sözleşmeli Er Halil İbrahim Şık'ın mezarı ziyaret edilerek tüm şehitler adına dualar okundu.

 

Saat 10.45 ‘de Anamur Yıldız Düğün ve Konferans salonunda hazırlanan programla Çanakkale zaferi kutlama ve Çanakkale Şehitleri bir kez daha saygıyla anıldı. Binbaşı Selahattin Onur günün anlamı ve önemini anlatan konuşmayı yaptığı programda öğrenciler tarafından şiirler okundu, Çanakkale Zaferi ile ilgili canlandırmalar ve gösteriler başarıyla sergilendi. Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel’in hazırladığı sinevizyon gösterisi ile devam eden program Şehit Hasan Kuş’un kızı Ayşe Kuş tarafından okunan İstiklal Marşı salonda duygu dolu anlar yaşattı, salondakiler şehit kızı Ayşe Kuş’u ayakta alkışladılar.

Anamur Belediyesi 82 Sosyal tesislerinde Şehit ailelerine verilen öğlen yemeğinde Kaymakam Bilal Bozdemir ve Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, herhangi bir isteklerinin olup olmadığını sordular.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT