GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-03-2022 13:53

Anamur’da Bağımlılık İle Mücadele Toplantısı düzenlendi.

Anamur’da Bağımlılık İle Mücadele Toplantısı düzenlendi.

Anamur’da Bağımlılık İle Mücadele Toplantısı düzenlendi.

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir başkanlığında, Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Hükümet Konağı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Toplantı; İlçe Sağlık Çalışanlarının gündem maddelerine yönelik yaptığı sunum ile başladı. İlçe Sağlık Çalışanları sunumunda; Bağımlılıkla mücadele konusunda alınan kararlar ile ilgili bilgi vererek toplum bilinçlendirme çalışmalarına önem verilmesi gerektiğini anlatıldı.

 

Kaymakam Bilal Bozdemir, toplantıda konunun önemine dikkat çekerek, bağımlılık ile mücadelenin sadece kolluk kuvvetlerince alınan tedbirlerle değil, kurumlar arası iş birliği ile yapılabileceğinin, mücadeleni; aile, okul, ahlak, din ve bunun gibi birçok alanda yapılması gerektiğinin önemini vurguladı.

 

Bozdemir, Özellikle gençlerimizin madde bağımlılığından uzak tutulması için tüm kurumlarımızın üzerine düşen görevleri yerine getirmeleri ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sağlıklı birer birey olarak yetiştirmenin gayreti içerisinde bulunulması gerektiğini kaydetti.

Bağımlılık ile mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapılan sunumun ardından öneriler ve bilgi alışverişi ile son buldu.

İbrahim POLATİbrahim POLAT