GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-03-2022 13:16   Güncelleme : 28-03-2022 13:40

Anamur Belediyesi Kütüphane Haftası dolaysıyla Kitap Günleri Etkinliği Düzenledi.

Anamur Belediyesi Kütüphane Haftası dolaysıyla Kitap Günleri Etkinliği Düzenledi.

Anamur Belediyesi Kültür işler müdürlüğü tarafından 28 Mart-03 Nisan tarihleri arasında Kütüphane haftası dolayısıyla “Kitap günleri” etkinlikleri düzenlendi.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğinde  Muşurup Sanat Sokağı’nda organize edilen “Kitap Günleri” etkinliği Kaymakam Bilal Bozdemir, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Cumhuriyet Başsavcısı Meric Dede, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katılımı ile gerçekleşti.

Yazarlar, Ayhan Sarıhan, Gülden Mahmud, Fatma Arıkan, Çınar Arıkan, Kamil Körhasanoğlu, Aydin Doluoğlu adına Tuğrul Ayhan, Bilge Turgut, Veli Erdem, Ezgi Övünç, Nermin Mercan, Nevzat Çağlar stant açarak kitaptarını tanıtıp imzaladıkları etkinlikte bir çok kitap evi de stant açarak kitaplarını görücüye çıkardılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı  ile başlayan açılış programında protokol üyeleri stantları dolaşarak kitapları inceledi, yazarlarla bir süre sohbet ettiler.

Açılış programında konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, göreve geldiğinde bu yana Belediyenin kazanımlarına, araç gereç ihtiyaçlarına yaptığı katkıları, mahalle ve şehir içi yol yaptığınını, asfalt şantiyesi kurduğunu ve piknik alanları oluşturduklarını anlattı.

Başkan Kılınç, “Sorun varsa çözümü ürettik, devraldığımız borcun %50’sini ödedik, Belediyemizi iş makinesi ve araçlarla donattık, 80.000 metrekare yeni yeşil alan oluşturduk, Asfalt şantiyesinden, taş ocağından, bitki yetiştirme serasına kadar, üreten, şeffaf ve hesap verebilir bir belediye oluşturduk. Merkezi hükümetten aldığımız hizmetleri katlayarak arttırdık, İlçemize yeni yatırımların kazandırılmasını sağladık. Dedi.

 

Kılınç, Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Anamur belediyesi kitap günlerinin, bir kentin gelişme seviyesini ortaya koyan en güzel örnek olduğunu düşünüyorum. diyerek, Teknolojinin ve dijital platformların hayatımızın her alanını işgal ettiği, hatta bağımlılık haline geldiği bir dönemden geçiyoruz. İfadelerini kullandı.

 

Kılınç, konuşmasına şu sözlerle devam etti; “Üzülerek söylüyorum,

Sosyal medya başta olmak üzere dijital platformların bağımlısı haline gelen ve bunun farkında bile olmayan bir gençlik yetiştiriyoruz.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençlerimizi teknolojik imkanlardan en üst seviyede faydalanan ancak dijitalin esiri olmayan bireyler olarak yetiştirebilmek için kitap okumanın önemine bir kez daha dikkatinizi çekmek istiyorum.

Gençlerimizi esir alan bu bağımlılıktan kurtulmanın tek yolu kitap okumaktır.

Bilimde, sanatta, iş dünyasında, siyasette, eğitimde ve kültürde, başarılı olanların tamamının hikayesinde kitap okumanın ayrı bir yeri vardır.”

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT