EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-04-2022 15:24   Güncelleme : 02-04-2022 10:30

Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulundan Farkındalık Etkinliği..

Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulundan Farkındalık Etkinliği..

Anamur Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeleri Özlem Şen, Tuğba Arıdeniz, Azize Toklu ve Bünyamin Avcı’nın öncülüğünü yaptığı ve Anamurlu iş insanı Sedat Cengiz’inde sponsor olduğu “Bir Fener de Sen Yap” #farklıyımfarkındamısın sloganıyla başlattığı 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinliklerine ilçe genelinde eğitim veren bazı okullar, kurum amirleri, veliler, öğrenciler ve öğretmenler de katıldı.

Okul Müdürü İrfan Başar, “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü etkinliklerine okulumuz Özel Eğitim Sınıfı öğretmenlerimizin başlattığı farkındalık hareketine ilçe genelinde katılımlar oldu. Ayrıca Türkiye’nin birçok il ve ilçelerden de fener yapıp sosyal medyada hesaplarından #farklıyımfarkındamısın” etiketi ile paylaşımlarla katkı sağlayarak, günün önemine dikkat çekildi.

Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu’nda tüm öğrencilere balon dağıtılıp müzik eşliğinde uçan balonlar gökyüzüne bırakıldı. Böylece tüm öğrencilerin eğlendiği güzel bir farkındalık etkinliği oldu. Bu sayede Otizm ile ilgili kamuoyunda yerleşmiş olan yanlış ve eksik algıyı değiştirme yolunda okulumuzun öncülüğünde; eğitim kuruluşlarının, değerli öğretmenlerimizin, kıymetli öğrencilerimizin, yerel medyamız ve iş insanlarımızın duyarlılılığı ile önemli bir adım attığımıza inanıyoruz” dedi

İbrahim POLATİbrahim POLAT