SİYASET
Giriş Tarihi : 19-04-2022 11:25

Anamur’da Millet İttifakı 6 Parti İlçe Başkanları İftarda Bir Araya Geldiler..

Anamur’da Millet İttifakı 6 Parti İlçe Başkanları İftarda Bir Araya Geldiler..

Anamur ilçesinde Genel Başkanlarından sonra Türkiye’de ilk defa Millet ittifakı 6 Siyasi Parti ilçe başkanları iftar yemeğinde bir araya geldiler.

CHP ilçe Başkanı Durmuş Deniz ev sahipliğinde gerçekleşen iftar programına İYİ Parti Anamur ilçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Demokrat Parti Anamur İlçe Başkanı Murat Özdemir, Saadet Partisi Anamur ilçe Başkanı Ünal Uysal, Deva Partisi Anamur İlçe Başkanı Murat Doğan, Gelecek Partisi Anamur ilçe Başkanı Hasan Şahincileroğlu ve basın mensupları katıldı.

İlçe başkanları, ekonomik kırizden çıkış için birlikte hareket edilmesi gerektiğini vurgulayarak, bu konudaki projelerini basınla paylaştılar.

Son günlerde giderek artan ekonomik kriz nedeniyle artık vatandaşın umudunu iyice kaybettiğini söyleyen CHP Anamur İlçe başkanı Durmuş Deniz, bu ekonomik darboğazdan kurtulmanın formülünün üretimden geçtiğini söyledi. Üretimin desteklenerek, dışa bağımlılıktan kurtulmak gerektiğini ifade eden Deniz, boş tarlalara teşvik vermenin çözüm olmayacağını, ambara giren ürüne destek verilmesinin üretimi teşvik edeceğini kaydetti.

Geçiş Garantili Köprüler değil..! üreticiye, Satış garantili üretim

Deniz, “Artık insanlar fanatik particiliği bıraktılar, araçlarımıza benzin mazot alamıyoruz, evimize tüp alamıyoruz, mutfağımıza gıda alamıyoruz diye bizlere dert yanıyorlar. Böylesi verimli toprakları içinde barındıran bir coğrafyaya sahip ülkede üretici desteklenmeli, dışa bağımlılıktan kurtulunmalı, üreticiye, mazot desteği, gübre desteği, ilaç desteği, hayvancılığa yem desteği verilmeli. Vatandaş üretime teşvik edilmeli.

Birilerine Geçiş Garantili Köprüler değil..! üreticiye, Satış garantili üretim. Yapılmalı. Üretim ve üretici desteklenmeli.”Dedi.

İYİ Parti ilçe Başkanı Osman Kahvecioğlu ise, “Genel Başkanlarımızın gittiği yolda birlikte yürüyerek birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirip önümüzdeki günlerde seçmene daha iyi ulaşmanın yolunu hep birlikte arayacağız. Cumhur ittifakı seçmeni nereye oy vermeyeceğini çok iyi biliyor ancak biz nereye oy vereceğini henüz belirlememiş, kararsız seçmene ulaşmak için biz hep birlikte sahalara çıkarak, seçmene neleri yapacağımızı, ülkenin içerisinde bulunduğu bu dar boğazdan nasıl çıkaracağımızı anlatmamız gerekiyor.” dedi.

Saadet Partisi Anamur ilçe Başkanı Ünal Uysal’da programı organize eden CHP İlçe Başkanı Durmuş Deniz’e teşekkür ederek, biz akdeniz de böyle bir ekonomik sıkıntıyı yaşıyorsak iç Anadolu daha fazla yaşıyor. Bunun çözümü için Genel merkezlerimizde 6’lı bir gurup birlikteliğe devam ediyor, inşallah hiç sıkıntı olmadan bizlerde bu birlikteliği burada devam ettireceğiz. Halkımızda inşallah bu birlikteliğe sahip çıkacaktır.” Dedi.

Deva Partisi Anamur İlçe başkanı Murat Doğan ise, “Çiftçinin tarladan aldığı ürün yaptığı masrafı karşılamıyor. Bu gidişe artık bir dur deme zamanı geldi . Millet ittifakı olarak bütün gayretimizi vatandaşlarımızın refah düzeye, daha iyiye ulaştırmak için kullanmak gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Demokrat Parti Anamur ilçe Başkanı Murat Özdemir de, “Bizde Demokrat Partisi ilçe Teşkilatı olarak Genel merkezimizin aldığı kararlar doğrultusunda bileşenlerimizle uyum içerisinde gerekli her türlü çalışmalara katkıda bulunacağımızı ifade ediyorum.” Dedi.

Gelecek Partisi Anamur İlçe Başkanı Hasın Şahincileroğlu ise, “CHP ilçe başkanı Durmuş Deniz’e böyle bir organizasyonla bizi burada buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Uyum içerisinde içinde bulunduğumuz ekonomik darboğazdan ülkemizi ve vatandaşlarımızı kurtarmak için her türlü gayreti gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Masada birlik beraberlik mesajları verilirken, benzer toplantıların her ay periyodik olarak devam edeceği belirtildi. Birlikte saha çalışmaları, esnaf gezileri planlandığı da ifade edildi.

 

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT