GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 10:53   Güncelleme : 22-04-2022 10:59

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Üyeleri ile İftarda Bir Araya geldi..

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Üyeleri ile İftarda Bir Araya geldi..

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Anamur Belediyesi 82 Sosyal Tesislerinde Anamur ESKKK Başkanı Ahmet Özdemir ev sahipliğinde gerçekleştirilen iftar yemeğine, Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Protokol üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri ile ESKKK üyeleri ve aileleri katıldı.

Anamur Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, iftar yemeği programını her yıl periyodik olarak gerçekleştirdiklerini, ancak pandemi nedeniyle iki yıl ara vermek zorunda kaldıklarını ifade ederek, “iki yıl aradan sonra sizlerle iftar sofrasında bir arada olmaktan  mutluluk duyuyorum.” dedi.

Özdemir, Ramazan ayı İslam’ın ahlakını merhametini en güzel anlatan kutsal aydır. Ramazan ayı, insanın kendisini yenilediği iç dünyasını tazelediği ve her yıl insanlığı daha iyiye taşımak üzere gelen bereketli bir aydır. İki yıldır Pandemi nedeniyle, esnaflarımızla çok zor günlerden geçtik. Böyle kalabalık toplantıların özlemiyle yaşadık. Allah’ımıza şükürler olsun ki Ramazan ayının bereketi ile bizleri şu mübarek ramazan sofrasında bir araya getirdi.” Diye konuştu. Özdemir konuşmasında birlik beraberlik mesajı verdi.

Kooperatifin mali olarak kat ettiği yola da değinen Özdemir, görevi devraldıklarında borç batağında olan Kooperatifi siz değerli üyelerimizin desteğiyle borçtan kurtararak, şu anda mali durumunu üst seviyelere çıkardıklarını ifade etti.

 

Merkez Camii emekli İmam Hatibi Mehmet Gümüş Hoca tarafından yapılan dua ve okunan ezan ile iftarlarını açan davetliler, yine Mehmet Gümüş hoca tarafından okunan Kur’anı Kerim ve yapılan duaya hep birlikte amin diyerek dualara ortak oldular.

İbrahim POLATİbrahim POLAT