SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2022 11:50   Güncelleme : 30-04-2022 12:25

İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı Partilileri ile iftar programında bir araya geldi.

İYİ Parti Anamur İlçe Teşkilatı Partilileri ile iftar programında bir araya geldi.

İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu’nun ev sahipliğinde düzenlenen programa, Mersin İl Başkanı Mehmet Dutar ve İl Yöneticileri, Anamur Belediye eski Başkanı Mehmet Türe, İYİ Parti GİK üyesi Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhanettin Kocamaz, İlçe Yöneticileri Kadın Kolları ve çok sayıda partili vatandaş katıldı.

Anamur Merkez Cami emekli İmam Hatibi Mehmet Gümüş tarafından okunan Kur’anı Kerim ve yapılan duaya hep birlikte amin denilerek eşlik edildi.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik yoğun programı nedeniyle iftar programına katılamadığı için üzgün olduğunu ifade ederek katılımcılara selam ve saygılarını gönderdiği mesajını ilçe Başkanı Osman Kahvecioğlu iletti.

Ramazan ayının Rahmetin, Şefkatin, dayanışmanın, cömertliğin ete kemiğe büründüğü on bir ayın sultanı olarak adlandırdığımız mübarek bir aydır diyen İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, “Ne var ki; idrak ettiğimiz bu mübarek ayda hükümet tarafından uygulanan yanlış politikalar neticesinde yoksulluğun ve sefaletin pençesine düşmüş, her gün yağmur gibi gelen zamlar karşısında; Elektriği kesilmiş, evine tüp dahi alamaz hale gelmiş ev hanımları, İhtiyaçlarını karşılayamadığı için evine boynu bükük dönem babalar, işyerlerini kapatan esnaflar, işçi çıkarmak zorunda kalan sanayiciler, tarlasını sürdüremeyen gübre ve ilaç alamayan çiftçiler, yurt bulamayan öğrenciler, işsiz ve yarınından umutsuz üniversiteli gençler, Emekli maaşıyla 15 gün dahi geçinemeyen emekliler, asgari ücretle geçinmeye çalışan milyonlar için aynı şeyleri söylememiz maalesef çok zor.

Bu eşitsiz insafsız ve vicdansız güzelim bu haliyle sürdürülebilir olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu itibarla Sefaret şartlarında nefes almaya çalışanlara. Ellerimizi uzatırken onların bu duruma düşmelerinin nedenini aklımızda ve gönlümüzde ve gündemimizden uzak tutmamız gerekmektedir. Onun için milletimizin içine düşürüldü açlığı yoksulluğu yolsuzluğu ayrıştırmaya giden yolu inşa eden anlayışı sorgulamadan, tartışmadan millet vicdanında sanık sandalyesine oturtmadan insanlıktan nam ve hesabına mesafe almamız kolay olmayacaktır.” Dedi.

Millet olarak bu yanlış gidişe dur deme vaktinin geldiğini söyleyen Kahvecioğlu bunun yolunun İYİ Parti iktidarından geçtiğini ifade ederek, “Allah’ın izniyle ilk seçinde milletimiz İYİ Parti kadrolarına güvenerek destek verecek ve kötü gidişe dur diyecek.” İfadelerini kullandı.

İYİ Parti GİK üyesi Mehmet Türe ise konuşmasında, artık ülkenin içerisinde bulunduğu dar boğazdan kurtarmak için bireysel düşünceleri bir kenara bırakarak, kavgaları, küskünlükleri bir kenara bırakarak, İyi Parti kadrolarına destek vermek gerektiğini ifade etti.

İYİ Parti mersin İl Başkanı Mehmet Dutar ise konuşmasında İYİ Parti’nin yürekli kadroların bir arada bulunduğu büyük bir siyasi hareket olduğunu ifade ederek, “onun için Türkiye’nin şu anki gidişatından hiç kimse endişe etmesin..! Türk siyasetinde artık İyi Parti’nin kadroları var.”dedi. Dutar, Anamur’u yönetmesini istediğiniz kişinin aday olması için elimden geleni yapacağım. İfadelerini kullandı.

İYİ Parti GİK asil Üyesi Burhanettin Kocamaz ise, İnsanların adliyeden, adaletten umudunu kestiği bir dönemden geçiyoruz. Artık ülkede herkese lazım olan bir adaletin olmadığını ifade ederek, adliyeler, mahkemeler maalesef gerçek karar vermekte zorlanıyor. Çünkü onlar bir gün sonra karar verecekse tepedekiler bir gün önce o kararı açıklıyor, mahkeme heyetine de sadece onu açıklamak görevi kalıyor. Bu gidişata bir an önce dur demeliyiz.” ifadelerini kullandı.

İbrahim POLATİbrahim POLAT