GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 16:18   Güncelleme : 07-05-2022 16:34

Anamur’da "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" Etkinliği Düzenlendi.

Anamur’da

50%">Mersin ili Anamur ilçesinde "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliği düzenlendi.

 

Yurt genelinde eş zamanlı düzenlenen "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliği Anamur Ortaokulu önünde düzenlendi.

 

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir,Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, kurum müdürleri, Emniyet ve Trafik ekiplerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte yaylar ve sürücülere 5 Adımda Güvenli Trafik anlatıldı.

 

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, “Ülkemizde Mayıs Ayı’nın ilk Cumartesi günü trafik güvenliği günü olarak ve takip eden haftada trafik haftası olarak kutlanıyor. Anamur ilçemizde de daire amirlerimizle birlikte trafik güvenliği günü kutlamaları çerçevesinde yayalarla ve sürücülerle sohbet edeceğiz. Onlara trafik kuralları konusunda gerekli uyarılarda bulunacağız bu günün ve haftanın önemi vatandaşlarımızın trafik düzeni ve güvenliği konusunda uyarmak trafiği kullanın karayollarını kullanan tüm vatandaşlarımızın Trafik kurallarına uyumaları konusunda farkındalıklarını arttırmak. Bu yıl için belirlenen yayalar için beş adımda güvenli trafik mottosunu tanıtmak amacıyla bugün burada toplandık. vatandaşlarımıza gerekli uyarıda bulunarak hem trafikte hem kazalarda can kayıplarını önlemek hem de milyonlara varan maddi hasarlı trafik kazalarını önlemeyi amaçlıyoruz tüm vatandaşlarımızı trafik kurallarına uymaya davet ediyorum.” Dedi.

 

 

 

Sürücüler ve yayalar uygulamadan oldukça memnun olduklarını ifade ettiler.

İbrahim POLATİbrahim POLAT