GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2022 12:33   Güncelleme : 20-05-2022 12:45

Anamur’da Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı Açılışı Dev Organizasyonla Yapıldı.

Anamur’da Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı Açılışı Dev Organizasyonla Yapıldı.

Anamur Belediyesi tarafından yapılan 1. Etabı tamamlanarak  Dr. Devlet Bahçeli’nin adı verilen Sahil Parkının açılışı ve halk konseri yoğun ilgi gördü.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış programına MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz,  MYK Üyesi Serdar Soydan, Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli,  MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz, Baki Şimşek, İlçe Protokol üyeleri, MHP İl Ocak Başkanı Murat Sezer, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Silifke Belediye Başkanı Sadık Altınok, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, Gülnar Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar, Kazancı Belediye Başkanı Muhittin Tuncel, Güneyyurt Belediye Başkanı Ahmet Arı, ilçe başkanları, Parti yöneticileri, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlanan program halk oyunları ve Belediyenin 3 yıllık hizmet dönemi içerisinde gerçekleştirdiği hizmetlerin yer aldığı sinevizyon gösterisi ile sürdü.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet programda yaptığı konuşmasında, 2011 yılında yapımı kararlaştırılmasına rağmen yapılamayan sahil projesinin 1. Etabını belediyenin kendi imkanları ve kendi personeli ile gece gündüz, bayram, tatil demeden çalışarak tamamladıklarını ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramına yetiştirmenin gururunu yaşadıklarını söyleyerek “emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Alınlarından öpüyorum.” dedi.

Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı adını verdikleri 1. Etabı 10 milyon lira maliyetle tamamlanan projede hiçbir canlıya yada bitkiye zarar vermediklerini, parkın ışıklandırmasında da carette caretta kaplumbağalarına rahatsız etmemesi için özel ışıklandırma yaptırdıklarını belirtti.

Yapmış olduğu hizmetlerine de değinen Başkan Kılınç, “Seçim arenasında ne söz vermişsek hepsini sırası ile yerine getiriyoruz. Bilinsin ki; Hidayet Kılınç yapamayacağı hiçbir işe söz vermez, söz verdi ise yapar. Size sera yolları dahil olmak üzere asfaltsız yol bırakmayacağız dedim. Ekibimle birlikte canla başla gece gündüz çalışarak alt yapılar, yollar ve asfaltlar yapıyor ve yapmaya devam ediyoruz. Görev süremiz sonunda asfaltsız yol bırakmayacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana geçen üç yıllık süre içerisinde belediyemizi içerisinde bulunduğu borç batağından kurtrdığımız gibi araç parkımıza çoğu hibe olarak 42 araç ekleyerek araç parkımızı yeniledik, kendi asfalt şantiyemizi kurduk, yeşil alan, ağaçlandırma, piknik ve mesire alanları oluşturduk, doğal gaz getireceğiz dedik Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanan proje ihale aşamasında ve hizmet süremiz içerisinde yapılacak. İçme suyu projesi ile ilgili biri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte olmak üzere iller bankasına 7 defa gittim görüştüm. Ancak içme suyu işinin asıl muhatabı olan Büyükşehir belediye başkanımız sayın Vahap Seçer’e geçtiğimiz gün meclis toplantısında iller bankasına bu konu ile ilgili gidip gitmediğini sorduk ve “ben iller bankasının kapı kulu değilim” cevabını aldık..! yani bizden sonra hiç gitmediğini öğrendik. Ben buradan şunu söylüyorum; beni bu millet bürokrat yaptı, milletvekili yaptı, belediye başkanı yaptı. Ben bu millet için kapı kulu da olurum gerekirse kapısında da yatarım.” İfadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz da konuşmasında, vatandaşın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve spor Bayramını kutlayarak milli mücadele günlerinde yaşanan zorluklara ve bu vatanın nasıl kazanıldığının bilinmesi gerektiğine dikkat çekerek, böyle kazanılan bir vatanın hiç kimseye peşkeş çekilemeyeceğini, ve buna asla izin vermeyeceklerini söyledi. Durmaz, “Dün topla tüfekle vatanımıza kastedenler bu gün çok farklı silahlarla milli varlığımıza saldırmaktadırlar. Bunlara karşı milli şuurumuzu açık tutacağız, yaptığımız her işte milli hassasiyetleri gözeteceğiz, en önemlisi de yaptığımız siyaseti milli çıkarlarımıza uygun yapacağız. Devletimizin birliğinemilletimizin dirliğine kastedenlerle siyasi çıkar uğruna hiç bir şekilde yan yana gelmeyeceğiz.” Diye konuştu.

Durmaz, “Böylesi güzel bir Sahil parkını tamamlayarak vatandaşın hizmetine sunan ve Genel Başkanımız sayın Dr. Devlet Bahçelinin adını veren, Anamur Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’a teşekkür ediyorum.” Dedi.

MHP’li Belediyelerin çalışma sistemine ve ülke siyasetine de değinen Durmaz, konuşmasına şöyle devam etti.; “Belediyeler millete hizmetin ilk halkası ve en önemli noktasıdır. Belediye yönetimlerin amacı bir yandan taş üstüne taş koymak, bir yandan da gönülden gönül’e akıp tüm vatandaşlarımızı samimiyetle kucaklamaktır.  Şehrin emini olmak için bu şarttır.  Bizler fetih ettiğimiz her yerde, ayak bastığı her toprakta adaleti tesis eden, bugün de Sancağının gölgesi özlemle gözlenen bir ecdadın evlatlarıyız. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın desturuyla insanımızın refahı ve huzuru için çalışan, bugün de gıpta ile bakılan nice eser inşa eden bir medeniyetin mensuplarıyız.  Bu anlamda Milliyetçi Hareket Partisi’nin belediyecilik vizyonu hizmetle yoğrulmuş , insanımızın müreffeh bir gelecekle buluşturma arzusuyla yoğrulmuş, Üretken bir belediyecilik adıyla da soluklaştırılıp paylaşılmıştır. Bu bilinçle çalışıyoruz.  Üç Hilal’in olduğu her yeri bu anlayışla işleyip tutuyoruz.  İnsanı gözetmeyen, insanı hissetmeyen, insanla ilgili kaygı beslemeyen hiç bir belediye bizimle yol yürüyemez. Aziz milletimize neyin sözünü verdiysek sözümüzü tutmanı namus olduğu bilinciyle hareket ederiz.  

Seçim öncesi meydanlarda, ekranlarda milletin gözünün içine bakarak ‘kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız’ diyerek namus sözü verip, HDP desteği ile ele geçirdikleri belediyelerde sırf siyasi görüşlerinden dolayı insanlarımızı işten çıkaranlar unutmasın ki; ekmeğini elinden aldığınız garibanların hakkını da hesabını da mutlaka soracağız. Eğer bu hesabı sormazsak, bu Ülkücülük bize haram olsun. Boşalttıkları kadroları ittifak ortakları HDP referanslı Terör sempatizanlarıyla, örgüt mensuplarıyla dolduranlar milli vicdanla hüküm giymiş ve bize göre seçilme yeterliliğini ve meşruiyetini kaybetmiş işbirlikçilerdir. Bunlar Atatürk’ün emanetlerine ihanet eden siyaset simsarlarıdır.

Bir dönem içimizde siyaset yapan daha sonra siyasi hırsları akıllarının önüne geçip Gözlerimi kin ve nefret bürüyen yarın seçimlerde sadece milliyetçi hareket partili belediyelere kaybettirmek için canla başla çalışanlar daha ülkücülerin Ekmeğinden edilip yerlerine teröristlerin doldurulmasından sorumludur ve milliyetçi ülkücü vicdanlarda mahkum olmuş köksüzlerdir.”

Konuşmaların sonunda Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından açılışa katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz’a içek, Plaket ve el dokuması namazlağı hediye edildi.

Kaymakam Bozdemir’e Genel Başkan Yardımcısı Durmaz’dan Plaket Takdimi..

Belediyenin ilçede yapmış olduğu hizmetlere katkı sağladığı ve desteklerinden dolayı Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir’e MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz tarafından Plaket takdim edildi. Anamur’un il olma arzusu ile 82 numaralı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz isimlerini taşıyan Anamur Belediye Spor formaları Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz’a takdim edildi.

Anamur Belediyesi tarafından Garnizon komutanı Taner Tükel, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Emniyet Müdürü Ömer Engin Genç, Jandarma komutanı Jandarma Binbaşı Rüştü Şen  ise katkılarından dolayı plaket verildi plaket taktimi MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek tarafından yapıldı.

Bu yıl Bal ligine yükselen Anamur Belediye Spor hocaları ve çalışanlarına plaket takdim edildi.

Sanatçılar Zafer İşleyen ve Elif Buse Doğan’ın sahneye çıkışıyla hayranları sahne önüne yığıldı. Tüm katılımcılar gecenin geç saatlerine kadar doyasıya eğlendi.

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT