SİYASET
Giriş Tarihi : 14-06-2022 21:59   Güncelleme : 14-06-2022 22:53

Başkan Seçer, Anamur’da Tarımsal Ekipman ve Makine Dağıtım Törenine Katıldı..

Başkan Seçer, Anamur’da Tarımsal Ekipman ve Makine Dağıtım Törenine Katıldı..

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Anamur’a gelerek bazı temaslarda bulundu.

Bu gün saat 16.30’da Anamur’a gelen Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, önce Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir’İ makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Seçer ve Bozdemir Anamur hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Ören mahallesi, Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordiasyon müdürlüğü önünde düzenlenen toplantı ile ihtiyaç sahibi mahallelere sulama borusu, hamur yoğurma makinası ve muz yaprağı öğütme makinası teslim töreni yapıldı.

Mahalle muhtarları tarafından yapılan konuşmalarda Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetler için teşekkür edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer yaptığı konuşmada, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak halkın tüm ihtiyaçları için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Bu gün burada bizden talep eden mahallelere ekipman dağıtıyoruz diyen Seçer, “bu gün Çaltıbükü,Aşağı Kükür, Gercebahşiş,Anıtlı,Akine,Lale ve Boğuntu mahallelerine hamur yoğurma makinası, Muz yaprağı öğütme makinası ve sulama borusu ekipman desteği gerçekleştiriyoruz. İhtiyacı olan mahalle muhtarları bize ulaşsın onlara da hamur yoğurma makinası vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Katılımcılara Anamur iskele mahallesine yapılan yolu beğenip beğenmediklerini soran başkan Seçer, “biz göreve geldiğimiz zaman Pandemi vardı. Önce kişisel ihtiyaçlarla mücadele ettik. Yol yapmak, köprü yapmak karın doyurmaz dedik. Pandemi sürecinde sosyal belediyecilik görevimizi en güzel şekilde yerine getirdik, işte şimdi de en güzel yollar yapmaya devam ediyoruz. Biz göz boyamıyoruz. Önce alt yapıyı sağlam yapıyoruz daha sonra da asfalt ve kaldırımlarını yapıyoruz. İskele yolu ve kaldırımları Anamur’a yeni bir vizyon kazandırdı. Anamur’da gelecek olan yazlıkçılara da güzel bir sürpriz olacak.” diye konuştu.

Bu yol büyükşehir’e ait diye dün pankart asanlar bu gün nerede diyen Başkan Seçer, kavganın, çekişmenin, atışmanın, kimseye faydası olmayacağını vurgulayarak, bizim alnımız ak çünkü biz  sizler için çalışıyoruz. Önce Allah’a inanıyoruz, sonra kendimize ve sonra halkımıza güveniyoruz. Dedi.

Mahalle muhtarları tarafından çiçek, teşekkür belgesi ve plaket takdim edilen Seçer, ekipman dağıtımının ardından İskele mahallesine yapılan asfalt yol ve kaldırımları yerinde inceleyerek, vatandaşların bu konudaki fikirlerini dinledi. Vatandaşlar tamamlanan yol çalışmaları için başkan Seçer’e teşekkür etti.

İbrahim POLATİbrahim POLAT