SİYASET
Giriş Tarihi : 15-06-2022 12:19

MBŞ Belediye Başkanı Vahap Seçer Anamur’da STK Temsilcileri İle Toplandı..

MBŞ Belediye Başkanı Vahap Seçer Anamur’da STK Temsilcileri İle Toplandı..

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Anamur Ticaret ve Sanayi Odasında STK Temsilcileri ile bir araya geldi.

Anamur Ticaret Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur’un başlıca ihtiyaçları olan İçme Suyu Projesi, Halk kompleksi yapımı, Sinekle mücadelenin hızlandırılması ,yol yapımı ve asfalt çalışması, okul önleri yollara ışık yapılması, Üniversiteye tahsis edilen eski Karan Motelin restorasyonunda destek verilmesi gibi konuları iletti.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Torunoğlu’nun taleplerine bir bir cevap verdi.

 

Anamur İçme Suyu Getirme Projesi

 Seçer “içme suyu projesi konusunda daha önce de bahsettiğimiz şekilde, İller Bankasına 2,5 yıl önce Anamur Belediye Başkanı ile birlikte gittiğimizde ödenek vereceklerini söylediler ama aradan geçen zaman zarfında ödeme yok.

Hal Kompleksi

Diğer bir konu Anamur’a yapılması planlanan Hal Kompleksi konusu, burada da bizim projemiz hazır, yapılacak dükkanların özelliklerine, soğuk hava deposunun bulunacağı yere kadar her şey projemizde hazır. Çalışmaları yapıldı. Çünkü ilçeler arasında Anamur Hali gelir düzeyi olarak en çok gelir elde ettiğimiz Hal..! biz bu yönden Anamur Halini önemsiyoruz. Ancak yer komu arazisi ve birkaç ta şahsın kullandığı arazi var. Bu nedenle bize yer tahsisi yapılmadı şu ana kadar o yüzden bekliyoruz.

Sinekle Mücadele

Sinekle Mücadele konusunda biz Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak yılın 12 ayı sinekle mücadelemiz devam ediyor. Bunu biraz daha sıklaştırabiliriz. Ama sinek artışındaki asıl sorun. Geçtiğimiz yıllarda vatandaş tarım arazilerinde ve çevresinde ilaçlama yapıyor bu yapılan ilaçlar sinekleri ve larvaları da öldürüyordu. Buda bizim yaptığımız mücadeleye katkı sağlıyordu. Ancak 2 -3 kat artan ilaç fiyatlarından dolayı üreticiler daha az ilaçlama yapıyor. Bundan dolayı da sinek ve larva sayısında artış var. Biz çalışmalarımızı sıklaştırarak bu sorunu en aza indireceğiz.

Yol Asfalt Yapımı

Yol ve asfalt çalışmalarımız yıllık plan çerçevesinde yapılmakta olup belirtilen yolların bir çoğu şu anda yapımı tamamlandı. Bazıları da yapım aşaması devam ediyor. Bunun dışındaki kalan yerler 2023 yılı sonuna kadar Anamur’da büyükşehir Belediyesine ait yollar bitecek. Hem de öyle göz boyama değil birinci sınıf alt yapı ve asfalt yapılacak, asfaltsız yer kalmayacak.

Mersin Büyükşehir Belediye Sosyal Belediyecilik Hizmetleri;

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, üç başlık altında toplanan ve önemli olan sosyal belediyecilik projesine de değinerek, önceliğimiz insan, önceliğimiz Halkımızın refahı diyerek, bu hizmetlerden bahsetti;

Dostane Hizmeti ; “diyelim ki Hastanız var Mersine sevk edildi. Nerede kalacağım ? diye düşünmeyin hiçbir akrabanızı tanıdığınızı aramayın..! direkt 185’i arayın veya TEKSİN uygulaması üzerinden bize ulaşın. Bilgilerinizi verin. Sizi görevli ekibimiz otobüs terminalinden alsın, sizi Belediuyemiz bünyesinde Dostane otelimize yerleştirsin, kahvaltınızı versin, gideceğiniz hastaneye hastanızla beraber götürsün akşam yine sizi alıp otelimizde konuk etsin. Hasta yakınlarımıza 45 gün bu şekilde hizmet veriyoruz. İşte sosyal belediyecilik bu…!

Evde Bakım Hizmeti; “Yaşlı ve Bakıma muhtaç insanımız varsa çevremizde bize iletin muhtarlarımız iletsin. Evde bakım hizmetimiz tüm ilçelerimizde olduğu gibi Anamur’da da devam ediyor. (kişisel bakım ev temizliği vb.)

Anne adayı Süt Hizmeti; Hamile ihtiyaç sahibi Kadınlarımıza 45 günde 12 kilogram süt desteğimiz var. Evine kadar bırakıyoruz. Bu konuda da bize ulaşabilirsiniz.

Bebek Mama Desteği; yine ihtiyaç sahibi ailelere bebek maması desteği veriyoruz bu konuda da bize ulaşabilirsiniz.

 

 

İbrahim POLATİbrahim POLAT