DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
İbrahim POLAT
İbrahim POLAT
Giriş Tarihi : 16-11-2015 13:30

“Haydut’dan Dost Olmaz..”

Türkiye yıllardır terörle mücadele ediyor. Bu uğurda binlerce şehit verdik. Ülke gelirinin büyük bir bölümü yıllardır terörle mücadele ayrılıyor. Türkiye gibi güçlü bir ülkeyi bile sosyal ve ekonomik olarak zaman zaman zora sokan böylesi bir mücadele sürecine eli kanlı hain çakallar grubu nasıl dayanıyor dersiniz…?  işte asıl mesele de burada…!

 

Birçok Avrupa ülkesinin  teröre gizli, zaman zaman da açık destek vermekte olduğunu görüyor, yada öğreniyoruz. Terör örgütlerine farklı isimler adı altında yer veren bu ülkeler bazı terör gruplarına karşı gözükse de bazılarına karşı da yakın olduklarını gösteriyorlar.  Türkiye devleti ve yöneticileri yıllardır;

 

- Terör bir insanlık suçudur,

 -Terör bugün bize yarın size zarar verir,

 -Gelin terörle mücadelede birlik olalım bu akan kanı durduralım. Şeklinde sürekli çağrılar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Ama nafile…!

 

PKK'nın terör örgütü olduğunu kabul etseler, İŞİD' i terör örgütü olarak kabul etmiyorlar,  İŞİD ‘i terör örgütü olarak kabul etseler PYD'yi terör örgütü olarak kabul etmiyorlar…!

 

Şubat 2015 ‘te Fransa Cumhurbaşkanı  François Hollande Eysee sarayında PYD liderlerini misafir etmiş, PYD ‘lilerle dostluk görüntüleri sergilemiş, PYD’liler Hollande’den  terör örgütü İŞİD'e karşı daha etkili savaşabilmek için Fransa'nın silah ve lojistik desteğini istemişti.

 

Paris'te Cuma gecesi ayrı yerlerde eş zamanlı gerçekleşen terör saldırı sonucu yapılan açıklamada 129 kişi öldü 99’u ağır 352 kişi de yaralandı. Fransa yetkilileri tarafından yapılan açıklamada saldırıyı IŞİD'in gerçekleştirdiği açıklaması yapılırken IŞİD de bu hain saldırıyı kendisinin gerçekleştirildiğini belirterek saldırıyı üstlendi. Tüm dünyayı ayağa kaldıran ve 11 Eylül İkiz Kule saldırılarına hatırlatan bu hain saldırıyı dünya liderleri kınadı ve Fransa'nın yanında oldukları mesajlarını verdiler.

 

*Peki yıllardır terörle tek başına mücadele eden Türkiye'ye neden böyle bir destek verilmedi…?

 *Yıllardır Teröre karşı birleşme çağrısı yapan Türkiye'ye neden böyle bir birliktelik desteği verilmedi.

 

Terör Türkiye’ye  saldırırken özgürlük savaşçısı ama sana saldırınca terör örgütü olarak nitelendiriyorsunuz…!  

 

Burada konuya ayna tutacak güzel bir fıkra aklıma geldi sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

***      **

Hocanın İneği

 

Bir gün komşusu Hoca’ya gelip demişki;

-“ya Hocam senin inek bizim ineği süsüp boynuzunu kırmış..”

Hoca; -“ya komşum olur komşulukta böyle şeyler..” demiş.

Komşusu tam geriye dönerken demiş ki; -“hocam kusura bakma yanlış söyledim. Bizim inek senin ineği süsmüşte senin ineğin boynuzu kırılmış…!”

Hoca: “ yaa olurmu öyle şey neden ineğinize sahip çıkmıyorsunuz…? Demiş.

 

**       **

Acılar üzerine Daha fazla konuşmaya gerek yok. Bizim yapımıza da uymaz. Ama artık herkes, her Ülke şunu diyebilmeli; “Teröre karşı el ele, terörün dini dili dostu olmaz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA