Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi...

GÜNCEL - 20-01-2022 16:53 569 kez okundu.

Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi...
Advert

Anamur’da kurulması planlanan organize sanayi bölgesi için ön şartlardan birisi olan çevresel etki değerlendirilmesi (ÇED) toplantısı Anamur Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Belediyeye ait 82 Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen toplantıya Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir,  Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu, Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yetkilileri Oya Aslan Bayram ve Halil Özer, Mersin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürü Remzi Erol, MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük,İYİ Parti Anamur İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Anamur Belediye eski Başkanı Mehmet Türe,Mahalle Muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

 

Anamur kaymakamı Bilal Bozdemir, Organize Sanayi için yer seçim çalışmalarında tamamlandığını Güneybahşiş Mahallesi’nde bulunan yaklaşık olarak 66 hektar büyüklüğünde olan mera arazisi ve içerisinde bir kısım özel mülkiyet olan bir yer seçildiğini belirtti. Bozdemir, OBS’ye destek veren Mersin Valisi Ali İhsan Su’ya, İl müdürlerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güneybahşiş Mahallesinde 66 hektar arazi üzerine kurulması planlanan OSB ile ilgili bakanlık yetkililerinin bilgilendirme yaptığı toplantıda konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç OSB’nin tamamlanması ile birlikte Anamur’un büyük kazanımlar elde edeceğini belirtti.

Anamur’a OSB’nin kurulması için milletvekilliği döneminden bu yana mücadele ettiğini ifade eden Başkan Kılınç: “Anamur’a bir Organize Sanayi Bölgesi kazandırmak için milletvekilliğimiz döneminden bu yana çeşitli girişimlerde bulunduk. Aradan geçen yıllarından ardından bu konuda çalışma yapmak yine bize nasip oldu. Şu anda tahsis edilen arazinin etütlerinin yapılabilmesi için gerekli parayı belediyemizin bütçesinden karşılıyoruz. İnşallah ÇED raporu sürecini de tamamladığımızda daha somut adımlar atabilir hale geleceğiz. Biz Anamur Belediye Başkanlığı olarak görev alanımıza girsin yada girmesin Anamur’un menfaatine olan her konuda öncülük etmeye hazırız. Anamur OSB ile ilgili de elimizi taşın altına koyduk. Anamur Organize Sanayi Bölgesi tamamlandığında, yeni yatırımcılar çekecek, yeni istihdam alanları oluşturacak ve inşallah ekonomik açıdan ilçemize büyük katkılarda bulunacak” dedi.

Anamur Ticaret Odası Başkanı Ferudun Torunoğlu’da OBS kurulması için uzun zamandır çalışmalar gerçekleştirdiklerini, odadan iki kişiyi de yer tesbiti konusunda görevlendirdiklerini şu ana kadar da defalarca toplantılar yaptıklarını anlatarak, OBS’nin ÇED sürecine girmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Anamur’a, Bozyazı’ya ve hatta Ermenek’e kadar hizmet vereceğini bölgeye istihdam sağlayarak, işçiliğe de çözüm olacağını belirtti.

OSB Hakkında Mersin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ÇED ve Çevre İzinleri Şube Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmelerin ardından toplantı sona erdi.

1Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi.
2Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi.
3Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi.
4Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi.
5Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi.
6Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi.
7Anamur’a Yapılması Planlanan OSB İçin ÇED Toplantısı Düzenlendi.
Neler Söylendi?
DİĞER HABERLER
Anamur Belediyesi Dev Açılışa Hazırlanıyor..

Anamur Belediyesi Dev Açılışa Hazırlanıyor..

18-05-2022 - GÜNCEL

Mersin Büyükşehir’den Şoförlere Empati Eğitimi

Mersin Büyükşehir’den Şoförlere Empati Eğitimi

18-05-2022 - GÜNCEL