İbrahim POLAT
İbrahim POLAT
Advert

Çocuğunuz Yüz Yüze Eğitime Hazır mı?

02-09-2021 10:51 521 kez okundu.

 

Yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra Yüz yüze eğitim başlıyor. Bakanlık koronavirüse karşı tüm önlemler alınarak okulların açılacağını açıkladı. Şimdiden hayırlı olsun.

 

Bu aşamada okul yönetimlerine ve ailelere büyük sorumluluklar düşüyor elbette. Okullarda, öğrencilerin ortak kullandığı sınıflar, sıralar, tuvalet ve lavabolar, merdiven korkulukları, kapı kolları başta olmak üzere düzenli olarak dezenfekte edilmeli, maske mesafe ve hijyen kurallarına özen gösterilmeli. Aileler de çocukları için bu kurallara dikkat etmeli ve evde  her hangi bir sorun olursa (vaka,temas vb.) çocuğunu okula göndermemeli ve yetkililere zaman kaybetmeden bilgi vermeli.

 

Gelelim çocuklara, aradan geçen bir buçuk yıldan sonsa çocukların Yüz yüze eğitime, 40 dakikalık derslere arkadaşları ile birlikte ders işlemeye, sosyalleşmeye alışmaları elbette kolay olmayacak..!

Bu uzun arada uzaktan eğitimle bilgisayar, tablet ve telefonlarla vakit geçirmeye iyice alışan çocuklarımızı internetten uzaklaştırmak hiçte kolay olmayacak gibi görünüyor.

 

Bunun yanında çocuklarımızın uyku ve beslenme alışkanlıkları da yüz yüze eğitim zamanlarına göre adapte olması gerekiyor. Çocukların bu zamanlara uyum sağlaması ve alışması bir iki hafta sürebilir.

Burada ailelere de büyük görev düşüyor; her aile çocuklarını endişe yaratmadan koronavirüs tedbirleri konusunda bilinçlendirmesi gerekiyor..! (korkutarak değil..! öcü gibi göstererek değil..! bir yaşam tarzı gibi ve ön önemlisi örnek olarak)

 

Tüm öğrencilerimize yüz yüze eğitim sürecinde Sağlık ve Başarılar diliyorum.  İnşallah bir daha böylesi ağır sınavlar vermek zorunda kalmayız.