GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-10-2022 14:08   Güncelleme : 03-11-2022 08:55

CHP Anamur ilçe Başkanlığı Cumhuriyet Balosu Düzenledi..

CHP Anamur ilçe Başkanlığı Cumhuriyet Balosu Düzenledi..

CHP 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 99. Yıl dönümü dolayısıyla CHP Anamur İlçe Başkanlığı Cumhuriyet balosu düzenledi.

CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Balosuna, CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, 22. Dönem CHP Gaziantep Milletvekili Ahmet Yılmazkaya, Mersin Büyükşehir Belediyesi Anamur Koordinatörü Erdal Karan, İl Başkan Yardımcısı Seyfettin Ankay, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Hülya Medine Tunç ve Kadın kolları, Gençlik kolları,Belediye Meclis üyeleri STK Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda partili vatandaş katıldı.

Programda açılış konuşması yapan CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, “Cumhuriyetimizin 100. yılı Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla kutlamak dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunarım. Devrimcilik ilkesi gereği sürekli olarak değişikliklere ve yeniliklere açık bir süreçtir. Bu önemli görevde bu ülkenin gerçeğinin sahibi olan gençlerimize düşmektedir. Sevgili gençler Atatürk; “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizlersiniz” diyerek, bu görevi sizlere emanet etmiştir. Bu görevi korumak ve bu görevi yerine getirmek için bilgili ve güçlü olmalısınız.  Tarihimizi kültürümüzü, inancımızı iyi bilmek durumundasınız. Hem milli, hem de evrensel kültürü öğrenmelisiniz. Sizlere güveniyoruz, size inanıyoruz ve umut ediyoruz ki; ülkemizi bulunduğumuz bu durumdan daha ileri götürecek olan sizlersiniz. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimize bir kez daha rahmet minnet ve şükranla anıyoruz. Büyük Türk milletinin ve siz değerli Anamurlu hemşerilerimizin Cumhuriyet Bayramınızı bir kez daha kutluyorum.”dedi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel ise konuşmasında “Bugün bizler için çok onurlu bir gün. Bugün Ulusumuzun kurtarıcısı ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve onun mücadele arkadaşlarını saraydan yönetim yetkisini alarak halka yönetim yetkisini verdiği gün. Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızın 99. yılı kutlu olsun. Bu coğrafyada Cumhuriyet devrimi bir güneş gibi doğdu Cumhuriyet aydınlanmacı, Cumhuriyet özgürlükçü, Cumhuriyet kucaklayıcı yapısı bu bölgede ülkemizi muasır medeniyet seviyesine taşıyacak bir konuma getirdi. Ama hepiniz de görüyorsunuz ki her dönemde Cumhuriyetimize karşı bir saldırı Cumhuriyetimizi karşı yok etme düşüncesi bir takım cüruflar oldu. Hala da bu cüruflar iş başında bize siz Cumhuriyet sevdalılarına Cumhuriyet halk partililere Atatürk sevdalılarına düşen de her daim Cumhuriyeti korumak yaşatmak ve gelecek nesillere Cumhuriyeti temiz ve bizim arzu ettiğimiz şekilde bırakmak hepimizin sorumluluğunda.

Bugün ikimizde insanlar özgürce düşündüklerini söylemekten çekiniyorlar. Ülkemizde cumhuriyetin kazanımlarını daralan kültür sanat bilim bu alanda insanlara yapılan baskıyı ve zülmü hepimiz görüyoruz. Ülkemize bu asırda sanatsal faaliyetlere yasaklanıyor. Düşüncelerinden dolayı insanlar cezaevlerini atılıyor. Gerçek haberleri yapan ve vatandaşımızın bilgisine sunan gazeteciler yaptıkları işten dolayı hapse atılıyorlar. İşte bu zülmü bu baskıyı ortadan kaldırmak ülkemizi ekonomik olarak güçlendirmek ve ülkemize huzur barış ortamında çocuklarımıza emanet etmek istiyorsak, Cumhuriyet değerlerimizi daha fazla sahip çıkmalıyız.” Dedi.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş, partinin çeşitli kademelerinde görev almış parti büyüklerine, hizmetlerinin anısına plaket takdim edildi. Katılımcılar gecenin geç saatlerine kadar doyasıya eylendiler.

 

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT