SİYASET
Giriş Tarihi : 28-05-2024 11:55

Akpınar ve Halkalı Yayları Sakinlerinden Başkan Seçer’e Teşekkür

Akpınar ve Halkalı Yayları Sakinlerinden Başkan Seçer’e Teşekkür

Akpınar ve Halkalı Yayları Sakinlerinden Başkan Seçer’e Teşekkür

Yıllardır yaşadıkları içme suyu sıkıntısının Başkan Seçer’le çözüldüğünü söyleyen Akpınar ve Halkalı Yayları sakinleri, yol ve evde sağlık gibi birçok hizmet için de teşekkürlerini iletti.
“Bölgede su sorunu ortadan kalkacak”
 MESKİ Anamur Şube Müdürlüğü tarafından, suyun şebekeye verilmesi için yapılan çalışmaları yerinde görmek üzere,  bölgeye giden Mersin Büyükşehir Koordinatörü Erdal Karan, bölgede yaşayan vatandaşlarda buluştu.
İlçenin yaylalarında su sıkıntısının bundan  sonra  yaşanmayacağını belirten Mersin Büyükşehir  Siyasi Koordinatörü Erdal Karan,”Mersin Büyükşehir Belediyesi MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen ‘’Anamur İlçesi Halkalı Yaylası İçmesuyu İsale ve Şebeke İşi’’ kapsamında yaklaşık 10892 mt içmesuyu hattı yapımı tamamlanarak Çukurabanoz Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Halkalı Yaylasına  kesintisiz içmesuyu temin edilmeye başlandı.
Çukurabanoz Mahallesi Akpınar Yaylasında yaşanan su rezervi yetersizliği nedeniyle MESKİ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sondaj çalışmasında ise 14 lt/sn su rezervine ulaşıldı. Yaylalarımızın en temel sorun suydu.MESKİ Anamur İşletme Şube Müdürlüğü tarafından bulunan su kısa sürede şebekeye ulaştığında,su sorunu ortadan kalkacak  ”dedi.
Akpınar ve  Halkalı Yaylalarında  Su  sıkıntısının giderilmesiyle  birlikte büyük bir sevinç yaşayan  vatandaşlar,”  Yıllardır   su sıkıntısı  çekiyoruz.Yaz mevsiminde üç-dört katına çıkan nüfus nedeniyle depolama  sistemiyle  verilen su  yetersiz kalıyordu. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e iletilmek üzere Koordinatör  Erdal  Karan’a sorunlarımızı  ilettik. Erdal beyde sorunumuzla yakından ilgilenerek çözülmesi için çalıştı.
Vahap Başkanımıza,  Büyükşehir Koordinatörü Erdal Karan’a ve sorunun çözümünde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz”  şeklinde konuştular.
Mersin Büyükşehir Anamur, Bozyazı ve Aydıncık Siyasi Koordinatörü  Erdal Karan’a,Büyükşehir Belediyesi Anamur Şube Müdürü  Nazım Toprak, MESKİ  Anamur Şube Müdürü Murat Yılmaz,  Anamur CHP ilçe Başkanı Arif Çakıcı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri  ve muhtarlar  eşlik etti.

 

 

 

 

 

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT