GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-02-2023 10:07   Güncelleme : 07-02-2023 10:18

Anamur Depremzedelere Yardım için Seferber oldu..

Anamur Depremzedelere Yardım için Seferber oldu..

Ülkemizin 10 ilinde önceki gece yaşanan 7,4 şiddetinde yaşanan ve ağır bir bilançoyla sonuçlanan deprem dolayısıyla, depremzedelere yardım için Anamur’da kurumlar, Siyasi Partiler, STK’lar özel şirketler ve vatandaşlar seferber oldular.

Anamur Kaymakamlığı Yardım Kampanyası başlattı.

Anamur Kaymakamlığı yardım kampanyası başlatarak, deprem bölgelerini gönderilmek üzere, Isıtıcı, Tüplü Katalitik soba, kışlık giyecek, Bebek malzemeleri( Kıyafet, Mama, bez. Vb.) kuru gıda, konserve gibi ürünlerin toplanarak Anamur Belediyesine teslim edilmesi konusunda  çağrıda bulundu.

Anamur Belediyesi Yardım Kampanyası başlattı.

Anamur Belediyesi depremin olduğu andan itibaren teyakkuza geçerek deprem bölgesine yardım kampanyası başlattı. Belediyeye ait 2 iş makinası, 2 kamyon, 1 tır, 2 binek araç, 10 personeli deprem bölgesine sevk etti. Yine  toplanan 3 kamyon yardım malzemesini deprem bölgesine gönderdi. Belediye başkanı Hidayet Kılınç, “Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Depremzedelerimiz için tek yürek olduk. Anamur’lu vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Şu ana kadar 3 büyük kamyon yardım malzemesini bölgeye ulaştırdık. Kampanyamız devam ediyor.” Dedi.

Anamur’da Siyasi Partiler Yardım Kampanyası Başlattı.

Ak Parti Anamur İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz Yardım Kampanyası başlatarak destek çağrısında bulundu.

CHP, İYİ Parti, Demokrat Parti, Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi İlçe Başkanları Yardım Kampanyası başlattı.

Anamur Turizm Derneği – Anamur 7/24 Tour –Nomia Trasfer ve Yat Turu

Anamur Turizm Derneği  ve Anamur 7/24 Tour –Nomia Trasfer ve Yat Turu yardım kampanyası başlattı. Anamur 7/24 Tour –Nomia Trasfer  açıklama yaparak, “tur minibüsü ile Anamur’dan yardım için  10 kişi ve yardım malzemeleri ile Maraş Elbistan’a sabaha karşı ulaştılar. Dönüşte de oradan gelmek isteyen vatandaşlarımızı Anamur’a getireceğiz barınma konusunda da destek olacağız.” dedi.

Turizm Derneği başkanı Fatih Şen sabah saatlerinde Elbistan’dan son durumu bizlerle paylaştı.

Yanı sıra Anamur’da bulunan bir çok özel şirket ve nakliyeciler sosyal medya hesapları üzerinde yardıma hazırız diye açıklamalarda bulundular.

Geçmiş Olsun Türkiyem.

Bizde www.anamurhaber.com ailesi olarak, Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, hala göçük altında olan vatandaşlarımızın Allah yardımcıları olsun. Diyoruz

 

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT