GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 16:28   Güncelleme : 28-10-2022 16:45

Anamur Gazeteciler Cemiyeti , "Cumhuriyet Fazilettir"

Anamur Gazeteciler Cemiyeti ,

Anamur Gazeteciler Cemiyeti(AGC) 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı yayınladı.
Anamur Gazeteciler Cemiyeti Yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verildi;"29 Ekim Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan milli mücadelenin, esarete boyun eğmeyi reddeden ulusumuzun gösterdiği azim ve gayretle bütünleşerek tarihte benzeri görülmemiş bir devrimle taçlandığı gündür.
29 Ekim 1923 sadece bir tarih değildir, emperyalist güçler tarafından parçalanıp yok edilmek istenen bir ulusun küllerinden doğup “hasta adamdan çağdaş, demokratik bir hukuk devleti haline gelerek pek çok ülkeye örnek oluşunun, öncülüğün dünya tarihindeki simgesidir.
Bu eşsiz kurtuluş mücadelesinden, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “benim en büyük eserimdir” dediği cumhuriyet, ulusumuzun yüzyıllardır benimsediği bağımsızlık ruhunun temelinde “Bağımsızlık benim karakterimdir.” sözünü ilke edinerek yükselmeye devam edecek ve “ilelebet payidar kalacaktır”.
Cumhuriyetimizin 99. yılında Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milli mücadele sürecinde ve ulusal egemenlik yolunda tüm zorluklara rağmen değerlerimizi korumayı başaran tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!"

 

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT