GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2024 20:02

Anamur Protokolü TCG Yıldız ve TCSG 89 Gemilerini Ziyaret Etti.

Anamur Protokolü TCG Yıldız ve TCSG 89 Gemilerini Ziyaret Etti.

TCG Yıldız ve TCSG 89 gemileri Anamur İskelesinde demirleyerek halkın ziyaretine açıldı. Vatandaşın yoğun ilgi göstererek ziyaret ettiği gemileri Anamur protokolü de ziyarette bulundu.

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın tanıtımına destek sağlanması, deniz müzelerinin tanıtılması, denizciliğin sevdirilmesi ve yaygınlaştırılması ile Türk Deniz tarihi hakkında farkındalık yaratılması maksadıyla, Anamur İskelesine gelerek halkın ziyaretine açılan Deniz Kuvvetlerine ait TCG Yıldız ve Sahil Güvenliğe ait TCSG 89’u Kaymakam Bilal Bozdemir Anamur iskelesinde ziyaret etti.

Ziyarette Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir’e Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, İlçe Emniyet Müdürü V.  Hanifi Umar, Jandarma Komutanı Kadir Dölek eşlik etti.

TCG Yıldız ve Sahil Güvenliğe ait TCSG 89 gemileri hakkında Yüzbaşı Fahrettin Alper Deniz ve Kıdemli Üsteğmen Esra Çetin Kaymakam Bilal Bozdemir’e bilgiler verdi.

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT