SİYASET
Giriş Tarihi : 09-05-2023 16:52   Güncelleme : 09-05-2023 17:00

AP Mersin 1. Sıra Milletvekili Adayı Anamurlu Hemşehrilerine Seslendi..

AP Mersin 1. Sıra Milletvekili Adayı Anamurlu Hemşehrilerine Seslendi..

Adalet Partisi Mersin 1’nci Sıra Milletvekili Adayı Selami ATEŞ Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni İbrahim POLAT’ı iş yerinde ziyaret etti.

Anamur’un öz evladı Selami ATEŞ, 1987 yılında Polis okuluna girdi. 1988 yılında Başbakanlık Korumada görevine başladı ve merhum başbakan Turgut ÖZAL, merhum Yıldırım AKBULUT, merhum Mesut YILMAZ ve duayen siyasetçi Süleyman DEMIREL'in yakın koruma görevlerini üstlendi.

1993 yılında Cumhur Başkanlığı’nda göreve başladı. Süleyman Demirel ve Ahmet Necdet SEZER'in yakın koruması olarak görevlerini başarı ile sürdürdü. Kısacası siyasetin duayenleri, tabiri caizse fenomenlerinin yanında yetişti görev aldı.

Kendim için bir şey istemiyorum diyen Selami ATEŞ, “Ben Anamur’un çocuğuyum. Yıllardır Ankara’da bürokrasinin içerisinde görevler yaptım. Şimdi sıra doğup büyüdüğüm Anamur’uma çok kıymetli hemşehrilerime hizmet etmekte diye düşünüyorum. Bizi bizden başkası anlamaz! Hep Anamurlu hemşehrilerimin yakındığı bir konu var nedir o ?  -“Anamur’dan kazanabilecek sıradan bir adayımız yok hep ikinci bölge olarak geri planda kalıyoruz.” Diyorlar.!

İşte ben varım. Hem Anamur’un öz evladıyım hem Ankara’yı çok iyi biliyorum. Gelin el ele verelim bu seçimde Anamur kazansın, Anamurlu hemşehrilerimiz kazansın.!” Dedi.  Adalet Partisine  ve Selami ATEŞ’e yani kendisine destek vermelerini istedi.

 

ADALET PARTİSİNİ DAHA İYİ TANIMAK İÇİN Lütfen Basın Bültenimizi Okuyun

 

BASIN BÜLTENİ

 

Değerli Basın Mensupları,                

Biz Adalet Partililer diğer partilerden farklı olarak sıra dışı bir politikanın temsilcileriyiz.

Bu millet sürekli eleştiren, proje üretmeyen, saldırgan politikalardan artık bıkmıştır.

Bizler politikalarımızı sadece muhalefet üzerine kurmadık;

Yapılan iyi şeyleri takdir ederken yanlışları eleştiren, eksik yapılanları ikaz eden tamamlayıcı bir partiyiz…

Olanlarla olması gerekenler arasında köprü olan, bunlara ilişkin projeleri en iyi bilen, geçmişten geleceğe kalkınmanın tek adresiyiz.

Her zaman halkın yanında ve halkın sesi olan demokrat bir anlayışa sahip olduk ve olmaya da devam edeceğiz.

Halka rağmen değil halkla birlikte siyaset yapan, halkın ihtiyaç ve beklentilerini iyi okuyup bunlara ilişkin çözüm ve projeler üreten toplumcu bir partiyiz.

Şahıslar üzerinden siyaset yapmayan, sadece icraata yönelik yanlışlıkları eleştiren, eleştirirken de kalıcı çözüm önerilerini ortaya koyan bir kitle partisiyiz.

Dış ve iç politikalarımızda milli, manevi, kültürel ve ahlaki değerlerimize ters düşecek ve bu değerlerin tahrip olmasına vesile olabilecek her türlü tavize karşı olan bir partiyiz.

Bu ülkenin kuruluş felsefesine, Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçiliğine, Cumhuriyet’in tüm kazanımlarına, demokratik, lâik ve sosyal hukuk devleti anlayışına, anayasanın değiştirilemez ilk dört maddesine sadık bir partiyiz.

Hırsızlık yapmadan, kul hakkı yemeden, vatana ve kahraman ecdada ihanet etmeden, dış unsurlara taviz vermeden de bu memlekete hizmet etmenin ve kalkınmanın mümkün olabildiğini yeniden göstereceğiz.

Yapacağımız her işte önce adaleti ve insan haklarını esas alacağız.

 

Yıllar sonra köylüye bir kez daha bu milletin efendisi olduğunu hissettireceğiz.

Esnafı, üreticiyi, sanayiciyi, memuru ve işçiyi ezilmekten yok olmaktan kurtarıp kırılan gururunu onarıp tekrar hak ettiği itibara kavuşturacağız.

Sağlık, eğitim ve güvenlik hizmetleri devlet tarafından özel teşebbüsten beş yıldızlı hizmet olarak satın alınarak halka ücretsiz olarak verilecektir.

İşsizlik, sağlık, güvenlik, doğal afet, kaza ve eğitim sigortaları zorunlu hale gelecektir.

İstiklal Harbi sonrası hazineye irat kaydedilen mal varlıklarının tamamını ait olduğu yere yani millete iade edeceğiz.

Ülkemizde satılan tüm yabancı ticari emtianın envanteri çıkarılacak ve ilgili ülkelerle temasa geçilerek tüketimi bir fabrika üretimine denk gelecek ürünlerin fabrikalarının ülkemizde kurdurulması teklif edilecek aksi halde kota uygulamasına geçilerek girişi kısıtlanacaktır.

Dış yatırımcının ülkemize gelmesini sağlayacak olan böyle bir yaptırım üretimi millileştirecek, fiyatların yarıya düşmesini sağlayacak, halkın alım gücünü artıracak ve yaratacağı istihdam ile de işsizlik sorunumuz tamamen ortadan kalkacaktır.

Yine bu uygulamayla yurt dışına döviz çıkışının önü kesileceği gibi yapılacak ihracat ile bilakis ülkeye döviz girdisi sağlanarak dış ticaret açığımız kapanacak ve dış borçlanma en aza inecektir.

Ülkemize sığınmış olan mültecileri insani koşullarda ülkelerine geri göndereceğiz. Bunun yanı sıra ülkemize yatırım yapmış ve istihdam yaratmış her kim olursa olsun ayırım yapmaksızın koruyacak ve destekleyeceğiz.

Üniversitelerimize bilişim, biyoteknoloji, nanoteknoloji ve uzay teknolojileri konusunda araştırma desteği vereceğiz.

Özel sektör ve üniversite işbirliği zorunlu hale getirilerek en geç beş yıl içinde yüksek teknoloji üreten ve satan bir ülke haline geleceğiz.

Konusunda uzman öğretim üyesi kadromuz tarafından Çin, Tayvan, Kore, Japonya ve Almanya kalkınma modelleri incelenmiş olup, bu modellerin ortalaması olan bir Türkiye kalkınma modeli hazırlanmıştır. Bu model uygulamaya konduğunda ülkemiz beşer yıllık kalkınma dönemlerinde hissedilir ölçüde zenginleşecek ve bu zenginlik halka ilk beş yılda yansıyacaktır.

Mevcut politikalarla halk yıllardır fakirliğe ve çaresizliğe ortak edilmiştir; cehalet, işsizlik, adli olaylar, kaos ve terör bunun doğal birer neticesidir. Halkı borca değil milli gelire ortak edeceğiz. Mili serveti topluma adil ve hakça paylaştıracağız. Güçlü devlet, zengin millet yegâne felsefemizdir. Bu şekilde güven ve huzur içinde yaşayan eğitimli ve sorumluluk sahibi muasır medeniyete doğru yürüyen bir toplum yapısı kurulmuş olacaktır.

Sıfır sorunlu hale gelmiş böyle bir ülke, AB'nin arka kapılarında kapı kulu olmayacak ve artık onurlu bir şekilde ön kapıdan içeri davet alarak girecektir.

Adalet Partisi olarak yıllardır içeride ve dışarıda parası pul, insanı kul edilmiş olan ülkemizi çok kısa sürede itibar gören, birinci sınıf insana sahip, onurlu bir ülke yapacağız.

Kim olursa olsun, bu ülkeye bir çivi çakana bir çekiç hediye felsefesi ile rantı halka paylaştıran kalıcı politikalar üretip Adalet Partisi adını tarihe altın harflerle yazdıracağız.

Adalet Partisi, 62 yıllık tecrübesiyle geçmişten geleceğe hizmetin yegâne adresidir.

Dr. Vecdet Öz

Adalet Partisi

Genel Başkanı

 

 

 

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT