SİYASET
Giriş Tarihi : 04-05-2024 18:07   Güncelleme : 04-05-2024 18:09

Başkan Deniz; “Tüm olanaklarla, Sosyal Kültürel Faaliyetlere Desteğimizi Arttırarak Sürdüreceğiz“

Başkan Deniz; “Tüm olanaklarla, Sosyal Kültürel Faaliyetlere Desteğimizi Arttırarak Sürdüreceğiz“

Başkan Deniz; “Anamur Belediyesi olarak, tüm olanaklarla, Sosyal Kültürel Faaliyetlere Desteğimizi Arttırarak Sürdüreceğiz“

Anamur Belediye Başkanı Durmuş Deniz, sosyal ve kültürel faaliyetlere önem verdiklerini belirterek Anamur Belediye Başkanlığı’nın hem kendi bünyesinde gerçekleştireceği faaliyetleri arttıracaklarını hem de sivil toplum kuruluşları ve diğer kurumlar tarafından yapılacak olan etkinliklerde etkin görevler alacaklarını belirtti.

İlçede gerçekleştirilecek olan etkinliklerle Anamur’un tanıtımının yanı sıra vatandaşlar arasında etkileşimi ve diyaloğu da attıracaklarını ifade eden Başkan Deniz; “ Bizim yönetim anlayışımıza göre; yol yapmak, parke döşemek, çöp toplamak gibi temel belediyecilik hizmetleri zaten zorunlu görevlerimiz. Bu hizmetlerin yanı sıra vatandaşlarımızı bir araya getirerek diyaloğu, sevgiyi ve kardeşliği arttıracak faaliyetlerinde olması gerektiğine inanıyoruz. Belediye Başkanlığımızdan önce de ilçede kurulan birçok sivil toplum kuruluşunun kurucu üyesi olmuş yada kuruluşuna öncülük etmiş, ilçemizde düzenlenen fuar ve festivaller başta olmak üzere her etkinliğe destek vermiş birisi olarak bugün Anamur Belediye Başkanlığı’nın hem kurumların ve STK’ların düzenlediği etkinliklere tam destek verilmesi gerektiğine hemde belediyemizin kendi bünyesinde sosyal kültürel faaliyetleri arttırması gerektiğine inanıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüzü Mersin’de düzenlenen Mersin Turizm Fuarı’nda, Gazipaşa’da düzenlenen 14. Tarım Fuarı’nda stand açarak katılmak üzere görevlendirdik. Bunun yanında ilçemizde sivil toplum kuruluşlarımız tarafından özel günlerde gerçekleştirilen kortej yürüyüşleri, toplantılar, konserler gibi etkinliklere de belediyemizin imkanları ile destek verdik, vereceğizde. Bugüne kadar ihmal edilen sosyal kültürel faaliyetlerle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde de gelenekselleşen etkinliklerin yanına yeni etkinlikler ekleyerek hem vatandaşlarımızın birlik, beraberlik ve kaynaşma duygularını pekiştireceğiz, hem de doğası, tarihi ve kültürel değerleri ile ilçemizin turizm potansiyelini ön plana çıkartacak çalışmalar yapacağız” dedi.

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT