GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2024 12:28

İMAM HATİP GENÇLİĞİ EVLİYA ÇELEBİ´NİN YOLUNDA

İMAM HATİP GENÇLİĞİ EVLİYA ÇELEBİ´NİN YOLUNDA

Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Düzenlemiş olduğu Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında ´´Farklı Coğrafyalar Ortak Gayeler’’ isimli Projesiyle Malatya´ya hareket etti.

Proje Hakkında bilgilendirmelerde bulunan Proje Koordinatörü Mustafa İsmet KESKİN: ´´Farklı Coğrafyalar Ortak Gayeler’’ isimli projemizin iki ortağı vardır. Biri okulumuz Mersin/ Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi diğeri Malatya / Yeşilyurt Selahaddin Eyyubi Anadolu İmam Hatip Lisesidir. 

Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı; eğitim sisteminin hedefi olan "aklıselim, kalbiselim ve zevkiselim bireyler yetiştirilmesine" katkı sağlamayı amaçlayan, öğrencilerin ülkemizin tarihi ve kültürel zenginliklerinin farkına varması, farklı bölgelerin yaşam koşullarını daha yakından tanıması, sosyokültürel açıdan birbirlerini tanıması ve kardeşlik duygularının  gelişmesi, milli, manevi ve insani değerlerle kuşanmasına yönelik bir öğrenci değişim programıdır.  Bu kapsamda bizler 12-18 Mayıs tarihleri arasında Malatya’da olacağız. Şehrin tarihi ve kültürel zenginliklerini tanırken aynı zamanda öğrencilerimizle evsahibi okuluda derslere gireceğiz. Aynı şekilde 19-25 Mayıs Tarihleri arasında da bu okulun öğrencilerini biz misafir edeceğiz. Anamur´un tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz. Özellikle yöremizde yetişen, muz, çilek avokado gibi meyveleri tanıtacağız, avokado bahçelerini muz seralarını gezdireceğiz. Belki de ömründe hiç deniz görmemiş öğrencileri denizle tanıştıracağız. ´´ dedi. 

Keskin, sözlerinin sonunda :´´ Öğrencilerimiz için çok yararlı olacağını düşündüğümüz bir proje, başta Din Öğretimi Genel Müdürümüz olmak üzere Projede emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. ´´ ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT