GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2024 09:41

İMAM HATİP LİSESİNDEN FİLİSTİN BİLDİRİSİ..

İMAM HATİP LİSESİNDEN FİLİSTİN BİLDİRİSİ..

Anamur Şehit Yüksel Alçın Anadolu İmam Hatip Lisesi 2023/2024 Akademik yılı mezuniyet töreninde Gazze’de yaşanan zulme dikkat çekmek için Filistin Bildirisi okundu ve bildirinin içinde Birleşmiş Milletler 5 daimi üyesine kendi dillerinde seslenildi.  Program sonunda okul adına Okul Müdür Nadi ÖZTÜRK Gazze’ye 10.000 TL. bağışta bulundu.

Mezuniyet Törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, İlçe Müftü Vekili Süleyman Aydın Kafes, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğrenci velileri katıldı. Okul 1. Sami Burak Doğan olurken dereceye giren öğrenciler çeşitli ödüllerle ödüllendirildi.

Programın en dikkat çeken bölümü Okul Müdür Başyardımcısı Mustafa İsmet Keskin’in Filistin Bildirisi oldu.  Tam metnini verdiğimiz bildirinin bir bölümünde KESKİN, Birleşmiş Milletler 5 daimi üyesine kendi dillerinde seslendi.

Long live free Palestine

Das zdravstvuyet svobodnaya Palestina!

Vive la Palestine libre

Zìyóu de bālèsītǎn wànsuì

 

FİLİSTİN BİLDİRİSİ

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde

Bir çocuk gibi ağlıyordu

Varıp eşiğine alnımı koydum 

Sanki bir yer altı nehri çağlıyordu.

"Bugün, 100 yıldır coğrafyamızı işgal eden, bölen, parçalayan, kan döken siyonislerin devam eden zulümlerine, karşı duruşumuzun bir ifadesi olarak bu bildiriyi okuyoruz. 

Filistinde, Gazzede yüzlerce ailenin evi yakıldı. Çocuk, kadın, yaşlı demeden binlerce insan katledildi. Soykırım yaşandı.   Acımasız katiller, güvenli bölge olarak addedilen Refah'ı da vurdular. Ne erzak ne yardım ne de bir kelam yeter oradaki acıyı anlatmaya. Bir anne çocuğunun parçalanmış bedenini yerden topladı. Bir baba enkazın altından yanan çocuğunu çıkardı. Ne ahlak kaldı ne izan kaldı ne nizam. Camiler, hastaneler, okullar hatta kiliseler vuruldu. Bütün insani değerler çiğnendi. Bütün bir insanlık sınıfta kaldı. Bütün adalet yerle yeksan oldu.

"Batsın petrolünüz, batsın doğal gazınız, batsın altın rezerviniz, bebekler hunharca katlediliyorsa batsın iktidarlarınız. Bu süreçten sonra Birleşmiş Milletlerin yetersizliği net olarak ortaya çıkmıştır. Buradan Birleşmiş Milletlerin 5 Daimi üyesine kendi dillerinde sesleniyorum. Diyorum ki: Yaşasın özgür Filistin

Long live free Palestine

Das zdravstvuyet svobodnaya Palestina!

Vive la Palestine libre

Zìyóu de bālèsītǎn wànsuì

Müslüman Milletleri kardeşlerine sahip çıkmaya çağırıyorum. “İnnemel Mü´minüne ıhve´´

Sevgili Gençler, Coğrafyalar haritadaki çizgilerden ibaret değildir, bizim bir de sınır tanımayan gönül coğrafyamız vardır. 

İslam'ın ve insanlığın umudu olmaya gayret edeceğiz. Biz çalışacağız, biz uğraşacağız.

Ey İsrail! Belki yarın belki yarından da yakın ama bir gün geleceğiz. Bugünün inanmış gençliği Hz. Ömer'in, Selahaddin Eyyubi'nin, Yavuz Sultan Selim'in ruhu ile gelecek, işgal ettiğin o topraklardan seni çöplüğün en derinlerine gömecektir." Sen bir Musa doğmasın diye binlerce bebeği öldürsen de o Musa eninde sonunda doğacak ve gelip seni boğacaktır.

Bu gidiş ya İsrail´in Kıyameti olacak ya da bütün dünyanın, başka çıkışı yok bu yolun.  Mazlumun evinde kıyamet koparken sen zalimi uyutma Allahım.

“Yol odur ki Hakka Var Göz Odur Ki Hakkı göre” Hak ile olacağız haktan yana olacağız.

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde

Götür müslümana selam diyordu

Dayanamıyorum bu ayrılığa

Kucaklasın beni İslâm diyordu. Şairin de dediği gibi bir gün İslam o toprakları yeniden kucaklayacak. Yeniden adalet gelecek, gözyaşları dinecektir.

Dua Müslümanın silahıdır. Manevi olarak duya, maddi olarak boykota devam edeceğiz. Ey Gazzeli kardeşlerimiz dualarımız sizinle.

Bu duygularla Başta Gazze olmak üzere tüm mazlum coğrafyalarda ölenlerin ruhuna dualarımızı gönderiyoruz ve sizleri birer Fatiha okumaya davet ediyoruz.

El Fatiha...

 

 

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT