GENEL
Giriş Tarihi : 15-08-2022 15:23   Güncelleme : 16-08-2022 08:37

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele de Farkındalık Çalışmaları devam ediyor.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele de Farkındalık Çalışmaları devam ediyor.

Anamur Kaymakamlığı Kadına Yönelik şiddetle mücadele raporlarını açıkladı.

 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı kapsamında, 2022 yılında erkek odaklı şekilde yürütülecek olan kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin yaygın eğitim ve farkındalık çalışmaları gereğince, ülke genelinde yıl içerisinde en az 5 milyon, ilimizde ise 110000 erkeğe, kadına yönelik şiddetle mücadele alanında temel bilgilendirme ve farkındalık oluşturma eğitimleri verilmesi planlamaktadır.

 

Söz konusu plan kapsamında Anamur Kaymakamlığı koordinasyonunda Anamur Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğü personelleri tarafından oluşturulan ekiplerce erkek vatandaşlarımıza “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele de Farkındalık” eğitimlerine başlanmış olup, bu güne kadar ekipler tarafından ilçe genelinde 3045 erkek vatandaşımıza ulaşılarak farkındalık eğitimi yapılmıştır.

 

Konu ile ilgili 1091 broşür dağıtılmış ve ilçenin işlek yerlerine (Camilerde, kahvehanelerde, Otogar, Durak, vb.) 17 adet afiş ve 1 adet pankart asılmıştır. Ekiplerimiz tarafından çalışmalara hızla devam edilmektedir.

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT