GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-03-2023 15:08

Anamur Polisi Okullarda Bilgilendirmede Bulundu..

Anamur Polisi Okullarda Bilgilendirmede Bulundu..

Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destek Polis Ekipleri okulları ziyaret edere, öğrencilere bilgilendirmede bulundular.

Anamur İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Memurları ilçemizdeki okulları gezerek gençlere kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz  gibi kötü eylemleri biraz olsun engellemek adına Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kurulan ve kullanıcılara sunulmuş resmi uygulama olan ve acil durumlarda aklımıza ilk gelecek acil müdahale olan KADES aplikasyonunu ve polislik mesleğini tanıtarak polislik mesleğine giriş şartları hakkında çeşitli bilgilendirmelerde bulundular.

Polislik mesleğine giriş şartları olan; bayanlarda  en az 1.62 boya erkeklerde ise en az  1.67 boya sahip olunması ,  boy kilo endeksinin 18-27 aralığında olması ve polislik sınavında tabi olunan parkurla gibi konularda bilgiler verildi. Ayrıca polislik mesleğinin avantajları ve dezavantajları ile mesleğe giriş mülakatları hususlarında bilgilendirilmeler yapılarak gençlerin merak ettikleri hususlar özellikle polislik mesleği hakkında önemli detaylar verilerek mesleğin kutsallığı ve sorumlulukları en ince detaylarıyla anlatılarak gençlere faydalı bilgiler verilmiş oldu.

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT