GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2023 08:50

Kaymakam BOZDEMİR’den “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Kaymakam BOZDEMİR’den “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı

Kaymakam BOZDEMİR’den “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı
 
 

“10 Ocak 1961 tarihinde 212 Sayılı Kanun ile yürürlüğe girerek, Basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günde değerli basın mensuplarımızın sevinç ve gururunu gönülden paylaşıyorum.

Milli ve manevi değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlüklerini temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın organları, demokrasimizin en büyük güvencesidir. Bu yönüyle ülkemizin sorunlarını kamuoyuna aktaran, etkin çözüm önerileriyle toplumsal yapının ve kamu kurumlarının daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan basın mensuplarımızın yorum ve görüşleri her daim yol gösterici olmaktadır.

Basın; vatandaşlarımız ile devlet arasında bir köprü olmakta, ilimizin ve ilçemizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır. Kamuoyunu aydınlatmak için fedakârca çalışan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında bilgilendirirken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın bir milletin müşterek sesidir’ ilkesinden hareketle, yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ”nü kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı dilerim”. Dedi.

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT