GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-05-2024 09:12

Öğrenci ve Veliler, Kadim Oyunlar Şenliğinde Buluştu..

Öğrenci ve Veliler, Kadim Oyunlar Şenliğinde Buluştu..

Mersin Anamur İlçe Müftülüğüne bağlı Yunus Emre Camii 4-6 Yaş Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencileri "Kadim Oyunlar Şenliği’nde buluştu.

Anamur Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkında düzenlenen şenlikte veliler, çocukluklar geleneksel oyunlar oynayarak eğlendi. Velilerin çocukluklarına döndüğü şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

Öğrenciler, Yunus Emre Camii 4-6 yaş Kur’an Kursu Öğreticileri Edibe Doğan Hatice Paç, Tuğba Bolat ve velilerin rehberliğinde çuval yarışı, yumurta taşıma, halat çekme gibi eski oyunları oynadı.

Programa, İlçe Müftü Vekili Süleyman Aydın Kafes, Şehit Yüksel Alçın Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nadi Öztürk, Müftülük Şefi Osman Ay, Din Hizmetleri Uzmanı Fatma Fidan, Gençlik Koordinatörü İbrahim Sağır, İmam Hatipler, Kur'an Kursu Öğreticisi, Minik öğrenciler, veliler ve çok sayıda davetliler katıldı.

Miniklerin coşkusuna İlçe Müftü Vekili Süleyman Aydın Kafes’ de ortak oldu.

Şenlikte öğrencilerin coşkusuna ortak olan İlçe Müftü Vekili Süleyman Aydın Kafes, "Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 4-6 yaş öğrencileri için başlatılan 'Kadim Oyunları Şenliği' programları ile öğrenciler hem kadim oyunları öğrendi hem de büyükleriyle birlikte neşeli dakikalar geçirdi. Bugün yapılan bu programda minik yavrularımızın sevinçlerine ortak olduk. Programın hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza ve şenliğe katılan velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Şenliğin ardından çocuklara ve velilere ikramlarda bulunuldu.

İBRAHİM POLATİBRAHİM POLAT