Bugün 17.04.2014 Saat:
   
  Ana Sayfa  
  TEB den dosya masrafsız ihtiyaç kredisi  
  Anamur Belediyesinden Vatandaş Talepleri  
  ANAMUR MERKEZ EMLAK  

 
  Anket  

  ANAMUR'DA HAVA  
anamur
ANAMUR ANAMUR
 

 
  ZİYARETÇİ BİLGİLERİ  
» Aktif Ziyaretçi 109
» Bugün Gelen 1193
» Toplam Ziyaretçi 16052391
SAYIN ZİYARETÇİMİZ
» IP'niz | 54.198.36.179
» Bu sitemizi ziyaretiniz
 
Soner Yıldırım; “Teşekkürler Sayın Aziz Kocaoğlu”..

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bu gün Hürriyet’te yer alan bir açıklaması dikkatimi çekti” diyen 24. Dönem CHP Mersin Milletvekili adayı Hukukçu Soner Yıldırım, “Bu güne kadar ifade ettiğim, dillendirdiğim açıklamalarım ile tıpa tıp aynı olan Sayın Kocaoğlu’na teşekkür ediyorum bu açıklamasından dolayı” dedi.
Devamı

  TÜM HABERLER
Anamur'da Katliamlar Kınandı..
16.04.2014
Mısır ve Suriye'de yapılan katliamlar ve işbirlikçileri Anamur'da yapılan yürüyüşle protesto edildi.
Müftü Türkmenoğlu’ndan Erdemli Belediye Başkanı Tollu’ya ziyaret..
16.04.2014
Erdemli İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, beraberindeki heyetle birlikte Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Başkan Tollu’yu yeni hizmet dönemi için tebrik eden Türkmenoğlu, aynı zamanda Pazar günü Erdemli Talat Göktepe Çamlığında gerçekleştirilecek olan Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine davet etti.
Adanalı İşadamı Namık Biçer, Çukurova Üniversitesi Öğrencilerine Konferans Verdi; 'Risk, Cesaretin Eğitilmiş Halidir'..
16.04.2014
Akdeniz Türk-Alman İşadamları Derneği Başkanı Namık Kemal Biçer, Uluslararası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü Öğrenci Birliği Çukurova Üniversitesi Şubesi'nce organize edilen 'Risk Bir Başarı Mıdır?' konulu konferansta çalışma hayatındaki bilgi ve deneyimlerine paylaştı.
“Büyümenin izlenmesi, Çocuk sağlığının ihmal edilmemesi gereken bir parçası”..
16.04.2014
Doğumla birlikte başlayan büyümenin izlenmesi, çocukluk dönemi boyunca rutin bir şekilde tekrarlanmalıdır. Çocuk sağlığı takibinde hiç ihmal edilmemesi gereken bir parça olan büyümenin izlenmesinde; çocuğun kilo, boy ve baş çevresi ölçümlerinin (bebeklik döneminde daha sık olmak üzere) belirli aralıklarla yapılarak standart büyüme eğrilerine işlenmesi büyük önem taşır.
“Yaşı olmayan tek meslek”..
16.04.2014
Oyunculukta yıldızı hızla parlamaya devam eden Neslihan Günaydın Aka, yer aldığı projelerdeki başarılarıyla adından bahsettirdi.
Bağımsız Diyanet Hizmet Sendikası’ndan Erdemli Belediye Başkanı Tollu’ya ziyaret..
16.04.2014
Bağımsız Diyanet Hizmet Sendikası üyeleri, Genel Eğitim Sekreteri Ali Köse başkanlığında Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu makamında ziyaret etti. Belediye Başkanı Tollu’yu yeni dönemi için tebrik eden Köse, yeni hizmet döneminde başarılar diledi.
Hisarcıklıoğlu, “Peygamberimiz, bütün insanlığa kucak açarak, Doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini,kendi hayatıyla göstermiştir”..
16.04.2014
Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, insanlığın kurtuluş abidesi Peygamberimizin, doğru ve ahlaklı bir yaşam sürmek isteyenler için, en güzel rehber olduğunu ifade etti. Hisarcıklıoğlu, "Yüce Allah'ın değerli elçisi Peygamberimizin dünyaya gelişi, esasında insanlık için bir müjde niteliği taşımaktadır" dedi.
Demokrat Eğitimciler, “MEB’in Demokratik Adımlarını Destekliyoruz!”..
16.04.2014
73 bin 885 Okul İdarecisinin seçimi ile ilgili Yönetmelik çalışması hakkında konuşan Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, “Yönetmelik çalışması taslağı tarafımıza henüz gönderilmedi. Fakat çalışmanın kamuoyuna yansıyan; okul aile birliği yönetiminin, mahallelinin, öğretmen, öğrenci ve veli temsilcilerinin yani tüm eğitim bileşenlerinin okul müdürü seçiminde görüşünün alınması bölümünü özellikle olumlu bulduk. Eğitim sistemimizi en derinden ilgilendiren bu yönetmelikle alakalı olarak Milli Eğitim Bakanlığımızdan eğitim sisteminin demokratikleşmesi, sivilleşmesi ve demokratik bir okul yönetimi bağlamında daha ileri adımlar atmasını bekliyoruz” dedi.
Eleştirdiği Hakim’den 3 Cümlelik Yanıt..
16.04.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana operasyonunda tutuklanan polislerin tahliyesini sert sözlerle eleştirerek, vatansever savcının soruşturup tutuklattıklarını paralel yapının müdahale edip serbest bıraktığını öne sürdü. “Devletin koridorlarından çeteleri nasıl kovduysak, adliye koridorlarından da o şebekeleri temizleyeceğiz” diyen Başbakan Erdoğan’a, Adana’da tahliye kararını veren hakim Hacı Hüseyin Bolat yanıt verdi: ”Hakimler kararlarıyla konuşur.”
YSK’dan CHP’ye bir ret kararı daha..
16.04.2014
YSK, eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP adayı Mustafa Akaydın’ın seçim sonuçlarına yaptığı “tam kanunsuzluk” itirazını reddetti
“Rus Baharı’ mı geliyor?"..
16.04.2014
Yeditepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi Furkan Kaya “Rus Baharı’ mı geliyor?" başlıklı köşe yazısında, “Ukrayna’da Batı yanlısı göstericilerin Avrupa Birliği ile yakınlaşma isteği üzerine başlayan gösteriler, ABD ile Rusya’yı Ukrayna üzerinden karşı karşıya getirdi. Bu “bilek güreşi” bölgedeki tansiyonu bir anda yükseltirken, Putin kendi karakterine de uygun davranarak gerektiği kadar “soğukkanlı” dış politika duruşu sergiledi ve uygun zamanı kollayarak Kırım’ın tarihsel bir Rus mirası olduğunu iddia ederek bölgenin ilhakını gerçekleştirdi. Batılı devletler ve kurumlar ortak sesle bu hukuksuzluğun derhal son bulmasını haykırsa da Kırım artık Rusya’nın yeni dış politika stratejisinde önemli enstrümanlarından biri olmuş durumda” dedi.
ÇUKUROVA SİFED’de başkan Süleyman Sönmez Dönemi..
15.04.2014
Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) yeni başkanını seçti. Adana Yüzevler Kebap Salonu’nda gerçekleşen genel kurulda başkanlığı vekaleten yürüten Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, üyelerin tamamının oyuyla başkanlığa seçildi.
AK Parti Milletvekili Özdağ; “Biz bulduk batı lanse etti”..
15.04.2014
AK Parti Milli Eğitim - Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi ve Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde görev yapan başarılı antrenör Duygu Yardımcıoğlu nezaretinde okçu sporcularla ve aileleriyle Manisa Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Özdağ, başta okçuluk, judo gibi sporları ilk bulan milletin yine Türkler olduğunu ancak ekonomik zorluklar nedeniyle bu sporlara batı dünyasının sahip çıkıp, biraz modernize ederek kendi buldukları sporlarmış gibi lanse ettiklerini belirtti.
Mersin Teknopark’ta ‘Sanayi’ ve ‘Ar-Ge’ Buluşması..
15.04.2014
Mersin Teknopark’ın kurucu ortakları arasında bulunan Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, Yönetim Kurulu’nu Mersin Teknopark’ta bir araya getirdi.
“Turizm sezonuna merhaba”..
15.04.2014
“Turistik bölgelerde makyaj başladı. Sahil kentlerinin tümü sezona hazırlanıyor” diyen gazeteci Can Pulak “Turizm sezonuna merhaba” başlıklı köşe yazısında, “Havalar ısındı sayılır. Erkenci turistler geldi bile” dedi.
“Yatırımcıya Mersin’de yer yok”..
15.04.2014
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 1/100.000’lik Çevre Düzeni Planı ile ilgili yeni bir yol haritası çizeceklerini, 1/5.000’lik planları da biran önce sonuçlandırmaları gerektiğini söyledi.
Cumhurbaşkanlığı seçimi 10 Ağustos’ta..
15.04.2014
Yüksek Seçim Kurulu, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunun 10 Ağustos'ta, ikinci turunun da 24 Ağustos'ta yapılacağını açıkladı.
Başbakan Erdoğan, “Medya, dedikoduyu değil, iftirayı değil, gerçekle harf arasında samimiyet kurabiliyorsa dürüsttür
15.04.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Medya dedikoduyu değil, iftirayı değil, söylentiyi değil kalpte olanı yani hakkı manşetine taşıyabiliyor, gerçekle harf arasında samimiyet kurabiliyorsa dürüst medyadır" dedi. Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda, Diyanet İşleri Başkanlığı'nca düzenlenen "Kutlu Doğum Haftası" programındaki konuşmasına besmeleyle başladı. "Âlemlere teşrifinin miladi seneyi devriyesinde sevgili peygamberimiz, efendimiz, önderimiz, rehberimiz, Muhammed Mustafa üzere selam salat olsun" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yine Rabbimin salat ve selamının hazreti nebi efendimizin ailesinin onun ehlibeytinin üzerine olmasını diliyorum. Peygamber efendimizi görme şerefine nail olmuş, onu duymuş, onu dinlemiş, onun mübarek cismini temaşa etmiş, onun sohbet ve muhabbetini kana kana içmiş ashabı kirama da Allah'ın selamını iletiyorum. Hıra Dağı'nda, Nur Mağarası'nda 'oku' emriyle mana, derinlik ve aşk hüviyetine bürünen ilim pınarından beslenen, 14 asır boyunca insanlığı aydınlatan tüm evliyayı, tüm gönül insanlarını, tüm âlimleri de rahmet ve minnetle yâd ediyor, 'mekânları inşallah cennet olsun' diye dua ediyorum."
Orta Öğretim Genel Müdürlüğü personeli Mersin’de eğitiliyor..
15.04.2014
Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’nde görev yapan idareci ve personele yönelik düzenlenen ‘Eğitim Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar Semineri’ Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü’nde başladı. Seminerin açılışı Orta Öğretim Genel Müdürü Ercan Türk ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ün katılımı ile yapıldı.
 
 
 
Haberleri sitenizde yayınlamak için gerekli olan RSS XML kodlarına buradan ulaşabilirsiniz.


  KULİS NOTLARI
Siyasi etik ve kraldan çok kralcılar..
Vedat ÇELİKBAŞ vcelikbas@gmail.com
 
  ŞAPKALI ADAM
Anamur Yüksekokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği İnşaatı tamamlanarak teslim aşamasına geldi..
Nihat ERKAN nihaterkan37@gmail.com
 
  BÜNYAMIN KOZAK
Mustafa Sever, muz üreticilerine verdiği sözü tutmadı.
Bünyamin KOZAK bkozak@muz.gen.tr
 
  HÜSEYIN ŞİNASİ
Anamur için Büyükşehirli olmak çözüm mü?
Hüseyin ŞİNASİ huseyinsinasi@gmail.com
 
  NECMETTIN KARABULUT
Seçim..
Necmettin KARABULUT
 
  ABDULLAH UYSAL
İnadına Siyaset mi, İnadına Hizmet mi?...
Abdullah UYSAL abdullahuysal33@hotmail.com
 
  FURKAN KAYA
Rus Baharı’mı geliyor?
Furkan KAYA Yeditepe Üniversitesi Araştırma Görevlisi
 
  HALDUN OKDEMİR
İstifa edin.. Mersin CHP ve AKP İl, İlçe, Başkan ve yönetimleri Acilen istifa etmeli..
Haldun OKDEMİR
 
  PAZARTESİ SOHBETLERİ
Kızların eğitimine İslam’ın bakışı..
Gazi MERT (2) - gazimert.com
 
  GAZI MERT
Anamur’u İl Yapma çalışmalarının Dünü, Bugünü, Yarını (106)
Gazi MERT - gazimert.com
 
  SELÇUK MARUFLU
Mülkiyeli Dr. Birol Yüksel..
Selçuk MARUFLU 19. Dönem İstanbul Milletvekili
 
HER HAKKI SAKLIDIR © 2006-2014- ANAMUR HABER